Пташиний грип до Чорториї могли занести лебеді з Херсонської області, Угорщини, або Німеччини


4 января 2017 года.

На озерах в селі Чортория, що на Кіцманщини, лебеді продовжують гинути від пташиного грипу. Як повідомив у середу, 4 січня, на прес-конференції начальник Головного управління Держпродспоживслужби Чернівецької області Олександр Александрюк, сьогодні загинули ще двоє птахів.

Чиновник пояснив, що небезпечний вірус до Буковини могли занести птахи з Херсонської області, або з Угорщини, Німеччини, де недавно також зафіксували спалахи пташиного грипу.

«На нашу думку, лебеді могли прилетіти до нас з Херсонської області, а, можливо, з Угорщини чи Німеччини. Адже впродовж останніх трьох-чотирьох тижнів такі випадки захворювання лебедів спостерігалися у цих регіонах» , - зазначив Олександр Александрюк.

«Впродовж доби за результатами досліджень Київського науково-дослідного інституту підтверджено наявність пташиного грипу штаму H5. Наразі трупи всіх загиблих птахів спалено, проведено дезінфекцію місць, де вони знаходились. За підсумками проведеного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Кіцманському районі визначено карантинну зону - це безпосередньо зона озера, де знаходяться лебеді, та зони захисту та спостереження», - додав посадовець.

В трикілометровій зоні захисту - селі Чортория Кіцманського району та в місті Вашківці Вижницького району - нині працюють дві мобільні групи, які проводять роз'яснювальну роботу серед населення та клінічний огляд птиці.

Лебеді й самі проводять на своїй території карантинні заходи. Кволих і хворих птахів вони відганяють на віддалені ділянки озер, кажуть фахівці. Наразі в Чорториї налічують близько 150 голів птиці. На жаль, стверджувати, що більше лебеді гинути не будуть, експерти не беруться.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости