Протягом жовтня Херсонський рибоохоронний патруль викрив 242 правопорушень та нарахував майже 117 тис. грн збитків


12 ноября 2019 года.

У період з 1 по 31 жовтня 2019 року державними інспекторами Херсонського рибоохоронного патруля було здійснено 13 рейдів на водоймах та ринках області. В результаті проведених рейдів виявлено 215 порушень природоохоронного законодавства. З них 134 правопорушення є грубими за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Також складено 11 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 36 - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту й розповсюдження об'єктів тваринного світу) та один - за порушення порядку провадження господарської діяльності, пов'язаної з добуванням і використанням риби та інших водних живих ресурсів (за ч. 1 ст. 164 КУпАП) . Крім цього, оформлено 60 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«Протягом місяця у порушників вилучено майже 1 009 кг водних біоресурсів, з яких 251 кг - на ринках області. Також вилучено 351 од. заборонених знарядь лову та затримали 15 од. транспортних засобів. Нараховано збитків, завданих рибному господарству України, на суму 116 416 грн. На громадян накладено 50 938 грн штрафів. До судів передано 171 справи для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством», - коментує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області Богдан Артющик.

Нагадаємо, сьомого жовтня 2019 року Херсонським рибоохоронним патрулем в акваторії р. Дніпро, в межах с. Львове Бериславського району Херсонської області. Близько 7 години викрито місцевого мешканця, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям - переметом з дюралевого човна. Порушнику вдалось впіймати 4 екз. молоді сома та 2 екз. сома. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала 12 кг. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 2 550 грн.

Дев'ятого жовтня 2019 року під час обстеження Дніпровсько-Бузького лиману Дніпровського забороненого простору, поблизу с. Рибальче Голопристанського району рибпатрульними викрито факт грубого порушення правил рибальства. Порушником виявився місцевий мешканець, який за допомогою двох сіток у гумовому костюмі виловив 18 кг риби: карась сріблястий - 30 екз., лящ (молодь) - 10 екз., плоскирка - 4 екз., тарань - 4 екз., краснопірка - 3 екз., щука - 2 екз., товстолоб (молодь) - 2 екз. та окунь - 1 екз. Своїми діями громадянин завдав збитків рибному господарству у розмірі 4 097 грн.

10 жовтня під час рибоохоронної роботи на березі р. Дніпро, поблизу с. Корсунка, припинено аналогічне порушення правил рибальства. Громадянин за допомогою сітки впіймав 70 екз. тарані загальною вагою 8 кг. Збитки, спричинені рибному господарству діями порушника, склали 5 950 грн.

На винних осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Незаконні знаряддя та засоби лову, а також водні біоресурси вилучено.

Цього ж дня в ході проведення рибоохоронного рейду державними інспекторами відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Херсонського рибоохоронного патруля в акваторії Миловської затоки Каховського водосховища Бериславського району, було виявлено порушення порядку провадження господарської діяльності, пов'язаної з добуванням і використанням риби та інших водних живих ресурсів. Так, патрульними був затриманий директор одного з ПП, який здійснив незаконний вилов товстолоба, не маючи дозвіл на вилов та облік водних біоресурсів. Вилов здійснювався з дюралевого човна за допомогою 5 одиниць мисинових сіток без відповідного дозволу на їх застосування. У такий спосіб він добув 72 екз. товстолоба, загальною вагою 195 кг. По факту незаконного вилову водних біоресурсів складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости