Мешканець Генічеська Олександр Салов, який в 2019 році був фігурантом скандалу з недоречним виконанням пісні з програми «Студії Квартал-95», а під час окупації вів проросійські заходи став «в. о. начальника управління культури Генічеського муніципального округу».
В сюжеті місцевого пропагандистського телеканалу «Таврія» він вітав усіх «з першим травня, зі святом весни та праці».
В березні 2023 року Салов «засвітився» в сюжеті пропагандистських медіа як ведучий організованого окупантами в Генічеську мітингу з нагоди 79-ї річниці визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників. Тоді стало відомо, що він добровільно пішов на співпрацю з росіянами, розраховуючи на посаду в окупаційній владі. І, судячи з сюжету «Таврії», він врешті решт її отримав.
А у 2019 році Олександр Салов був ведучим святкових заходів, які проводилися в Генічеську з нагоди 28-ї річниці Незалежності України. Тоді стався скандал через виконання на урочистостях пісні «Держи меня, Родина» з програми студії «Квартал 95». Пісня обурила тодішнього першого заступника голови Генічеської райдержадміністрації Олексія Сищенко, який тоді поклав квіти до погруддя Тараса Шевченка та демонстративно пішов зі святкування.
У коментарі для журналістів він уточнив, що найбільше незадоволення викликають у цій пісні слова: «мы сами свой путь устелили пожарами, свистом булыжника, рваными ранами, выбрали сами себе то, что маємо». «Це не ми зробили. Це зробив російський агресор», – зазначив Сищенко.
Генічани казали, що на урочистостях саме Олександр Салов проголошував зі сцени текст про те, що «ми усі – українці, і неможна ділити нас на «ватників» і патріотів». Також мешканці міста казали, що він був одним із співавторів сценарію того дійства.
В сюжеті «Таврії», де Салов фігурував як «в. о. начальника управління культури Генічеського муніципального округу», йшлося про заходи в Генічеську з нагоди першого травня. Зокрема, було сказано, що «ще в 2014 році усі свята, пов’язані з радянським минулим, були піддані офіційному забуттю, їх святкування постійно заборонювалося, їм на зміну прийшли нові, придумані київською владою – присвячені Бандері з поплічниками і міфічній «Небесній сотні».
Звісно, таке твердження – стовідсоткова неправда, бо в Генічеську, як і в інших населених пунктах області, святкували той же День Перемоги. А першотравневе свято, втративши ще в 1991 році ідеологічне навантаження, відзначалося просто як день відкриття сезону в парках відпочинку, а в приморському Генічеську – ще й як день початку курортного сезону.
Нагадаємо, СБУ повідомила про підозру двом чоловікам, які проводили “референдум” у Херсоні.