Прокуратура Херсонської області відзвітувала про минулорічні результати роботи у сфері охорони дитинства


25 января 2018 года.

Охорона дитинства в Україні визначена загальнодержавним національним пріоритетом.

Так, упродовж 2017 року у сфері ювенальної юстиції на захист інтересів держави пред'явлено 36 позовів на загальну суму 8,1 млн. грн., з яких 23 позови на суму 8 млн. грн. задоволено. Реально виконано судових рішень на суму 8,3 млн. грн., у тому числі за позовами минулих років.

Зокрема, завдяки вжитим заходам представницького характеру, за позовом керівника Каховської місцевої прокуратури Іванівському професійно-аграрному ліцею повернуто земельну ділянку, яка незаконно вибула з його володіння та перебувала в користуванні суб'єкта господарювання загальною площею 130 га, вартістю 4 млн. 511 тис. грн.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності у сфері охорони дитинства є питання використання бюджетних коштів, спрямованих на закупівлю відповідних товарів, робіт і послуг. З метою захисту інтересів держави у поточному році заявлено 7 позовів, з них на цей час задоволено 6, за якими попереджено незаконне витрачання бюджетних коштів на суму 1,1 млн. грн.

Так, рішенням господарського суду Херсонської області задоволено позов керівника Новокаховської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі відділу освіти Новокаховської міської ради до фізичної особи підприємця про визнання недійсним договору на постачання продуктів харчування на загальну суму майже 625 тис. грн. у зв'язку з укладенням всупереч вимог закону без проведення процедури закупівлі.

На Херсонщині спостерігається зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, на 14,2 %.

Правоохоронними органами активно застосовуються заходи щодо гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх. До суду направлено 10 клопотань про звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності. Так, неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої, середньої тяжкості, щиро покаялись, відшкодували завдану шкоду потерпілим, судом, останніх звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим, з передачею особи на поруки, із зміною обстановки.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости