«Прокачай школу» наближує цифрове майбутнє шкіл


28 сентября

Як найкраще прокачати школу? Звісно - технологізувати. За часів дистанційного та змішаного навчання громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з телекомунікаційною компанією Deltahost започаткувала благодійний проєкт підтримки закладів освіти «Прокачай школу». 22 вересня команда проєкту відвідали школу №8 у місті Марганець Дніпропетровської області, а наступного дня завітали до школи у смт Велика Лепетиха Херсонської області та подарували технологічні подарунки.

Навчальні додатки з інтерактивними іграми та яскравими відеороликами, цікавезні комікси на теми занять, подкасти, власні спільні проєкти з доповненою реальністю - ось воно яке, сучасне шкільне життя. Але як учень чи вчитель може навіть мріяти про таке, якщо у школі лише один старенький комп'ютер та немає інтернету. Тож заявок для участі в проєкті «Прокачай школу» чимало. Ініціативу підтримало Міністерство освіти і науки.

Звісно, логічно в першу чергу допомагати тим, хто може зробити реальністю свої ідеї, започаткувати новаторські проєкти, ввести методики, які виникли як відповіді на виклики часу. Тож у 2021 році школи заповнюють анкети, організатори вивчають заявки і за розробленими критеріями обирають переможців. Школи отримують подарунки вартістю до 30 тис. грн: ноутбуки, інтерактивні дошки, планшети чи інші гаджети для навчання. У вересні цього року обладнання для покращення навчання отримали відразу дві школи - у місті Марганець Дніпропетровської області та у смт Велика Лепетиха Херсонської області.

- Сучасний світ має особливі виклики: новітні технології стають інструментами доступу до якісної освіти, - розповідає операційна директорка ГС «Освіторія» Анна Сидорук. - На жаль, для багатьох шкіл це значна перепона. За півроку проєкту ми побачили, як діти опановують інформатику на комп'ютерах минулого тисячоліття (1998-1999 років), що унеможливлюють сучасне навчання. У класі інформатики, де з десяти комп'ютерів вмикаються лише три, а всі решта слугують огрядною декорацією, просто неможливо навчатися. Або ще гірша ситуація: діти на старій дошці крейдою пишуть програмні коди.

За словами пані Анни, Україна має високий потенціал в IT, але його нереально проявити без доступу до сучасних технологій. Та й в інших сферах роботодавці очікують від працівників комп'ютерної грамотності. Інша причина актуальності цього питання - карантин. За даними Мінцифри, на початок карантину 40% українських шкіл не мали швидкісного інтернету. Як показало дослідження Державної служби якості освіти, у березні 2020 лише 18% учителів змогли якісно організувати проведення занять онлайн.

Проєкт «Прокачай школу» отримав дві тисячі заявок зі шкіл усіх регіонів України. Головний критерій відбору переможців: відсутність у школі технічного оснащення та наявність ідей, конкретних планів, як використати технологічні подарунки і як це покращить навчальний процес. Школи зобов'язуються реалізувати свої задуми вже в цьому році та використовувати нову техніку виключно для освітніх потреб.

- Бізнес, особливо IT, який нині стрімко розвивається, має подумати: хто прийде в компанії завтра, наскільки ці спеціалісти будуть підготовлені, наскільки якісний продукт зможуть видавати, - вважає CEO та співвласник Deltahost Дмитро Земляний. - Якщо ми хочемо зберігати динаміку зростання, продовжувати конкурувати на міжнародних ринках, треба вже сьогодні подбати про навички людей, які працюватимуть через десять років, поцікавитися якістю інфраструктури, особливо в сільських школах. На прикладі «Прокачай школу» хочемо продемонструвати, як за невеликі гроші можна змінювати реалії довкола себе. Це під силу навіть малому бізнесу.
Починаючи з квітня до проєкту приєднався новий партнер HUMAN.

- Наша компанія три роки в освітній сфері, щоденно контактуємо з учителями різних шкіл і часто чуємо про погані технічні умови, - пояснює PR-директор компанії HUMAN Вікторія Савенець. - Тож раді приєднатися до проєкту, щоб більше шкіл отримали базове технічне забезпечення, адже саме так ми можемо потурбуватися про своїх користувачів. Хай допомога бізнесу школам стане не винятком, а традицією.

Проєкт «Прокачай школу» - чудовий інструмент для реалізації цієї амбітної мети. До грудня 2021 року школи ще можуть подавати анкети та сподіватися, що дива збуваються. А в представників бізнесу є можливість творити ці дива для дітей з різних куточків України.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости