Продукти є, гостра потреба у ліках, пересування через блокпости: як живе Нова Каховка


11 марта

Нова Каховка захоплена російськими військами і відрізана від обласного центру. Її жителі говорять, що не відчуваю гострої потреби у продуктах, а от з ліками справжня біда. В'їзд-виїзд заблокований, ті, коку вдається це зробити, говорять, треба мати спеціальний дозвіл.

У місті є газ, світло, вода, лікарні працюють в штатному режимі. Про це кореспондентам Суспільного розповів голова Новокаховської територіальної громади Володимир Коваленко.

Нова Каховка та населені пункти територіальної громади забезпечені продовольством.

«Борошно є, хлібозавод пече, приватні підприємці, які займаються цією справою, печуть. Дуже нам допомагає колонія №90. З Чорнобаївської птахофабрики нам двічі привозили яйця», - розповів міський голова..

У магазинах можна придбати необхідні продукти.

«Місцеві фермери підвозять овочі, молочні продукти. Є хліб, сир, ковбаса, олія, макарони, корми для тварин. Одним словом, не голодуємо ще», - розповіла місцева жителька.

Гуманітарну допомогу з продуктами надавали жителям Веселого та Козацького - сІл, які опинились у районі бойових дій. Зараз влада піклується про тих, хто забезпечує життєдіяльність міста.

Жителі громади відчувають гостру нестачу медикаментів.

«У нас є проблема із ліками, особливо - інсульт, тиск, онко, психотропні якісь препарати, доставки немає. Ми кілька разів намагалися і до Нововоронцовки доїжджали позавчора, але чогось нам з боку Дніпра не довезли, хоча обіцяли. Фактично, аптеки зараз розпродують те, що є», - каже Володимир Коваленко.

Про розблокування проїзду через греблю Каховської ГЕС, то мер та місцеві жителі говорять, що всюди стоять блокпости. І не всі ризикують виїжджати з міста.

«В останні два дні відкрили Каховську ГЕС для проїзду. Доводиться проїжджати кілька блокпостів, але люди вже їздять з міста і повертаються додому», - написала місцева мешканка.

Ще одна жителька розповіла, що в'їхати до Нової Каховки можна, а для виїзду потрібен дозвіл від окупантів.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости