Продаж земельних ділянок приніс місцевим бюджетам 11 млн грн


18 января 2017 года.

За результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, упродовж 2016 року були реалізовані права оренди на 89 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території 16 районів області.

Найбільше - 19 земельних ділянок, аграрії орендували у Чаплинському районі, 12 - у Каховському, 9 - у Цюрупинському, по 7 - у Бериславському, Великоолександрівському та Горностаївському, по 5 - у Білозерському, Каланчацькому та Новотроїцькому, 3 - у Нижньосірогозькому, по 2 - в Голопристанському, Іванівському, Нововоронцовському та Скадовському, по одній - у Верхньорогачицькому та Генічеському районах. Загальна площа землі, переданої з аукціонів в оренду для ведення товарного сільгоспвиробництва та фермерського господарства, склала понад 7,8 тис. гектарів.

Як стверджують фахівці, практика проведення земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільгосппризначення державної власності показала високу динаміку підвищення вартості орендної плати, адже у деяких випадках розмір річної орендної плати у ході аукціону зростав удвічі, а то й утричі. Середній розмір орендної ставки за рік склав 4,96% від нормативної грошової оцінки землі. До місцевих бюджетів лише за перший рік користування земельними ділянками надійшло понад 11,4 млн. гривень орендної плати. Щонайменше стільки ж надходитиме щороку упродовж терміну дії укладених орендних угод.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости