Благодійна організація «Фонд громади міста Херсон «Захист» оприлюднила результати соціологічного дослідження, проведеного в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!». Дослідження охопило ключові аспекти життя херсонців: проблеми, доступність інформації, довіру до інституцій та пріоритети відновлення міста.
Згідно з дослідженням, протягом останніх півтора року херсонці називають трьома найбільшими проблемами: труднощі з працевлаштуванням, незрозумілий розподіл гуманітарної допомоги та наявність бродячих тварин. За даними листопадового опитування, гострота цих проблем знизилася: працевлаштування – на 9%, гуманітарна допомога – на 4%, а проблема бродячих тварин – на 12%.
Зазначається, що з липня 2024 року третина мешканців міста постають перед труднощами у пошуку одягу, взуття, ліків та будівельних матеріалів. У листопаді ці показники зросли через погіршення безпекової ситуації, що ускладнює пересування містом.
Також херсонці відзначають проблеми з пересуванням громадським транспортом (42%), ремонтом побутової техніки (36%) та будівель (28%). Водночас частка тих, хто має труднощі з доступом до інтернету, зменшилася з 43% у лютому до 24% у листопаді.
Повідомляється, що серед найактуальніших інформаційних запитів херсонців є питання щодо звернення за гуманітарною допомогою, графіку прийому лікарів та діяльності місцевих органів влади. У листопаді кількість людей із труднощами доступу до інформації про діяльність військових адміністрацій зменшилася на 9%. Водночас на 6% зросла частка тих, хто потребує більше інформації про гуманітарну допомогу.
Найвищу довіру херсонців мають рятувальники та військові, а найменшу – місцеві військові адміністрації. спостерігається тенденція до зростання довіри до міської та обласної військових адміністрацій.
“Варто також відзначити, що рівень довіри до міської, і більшою мірою до обласної військових адміністрацій має тенденцію до зростання”, – йдеться у дослідженні.
Щодо відновлення, першочерговими завданнями херсонці називають ремонт зруйнованих будинків (67%), відновлення роботи медичних закладів (55%) та промислових підприємств (49%). Будівництво підземних шкіл наразі підтримує лише 10% опитаних.
Основними причинами залишатися у Херсоні мешканці називали відданість рідному місту (54%), неможливість дозволити собі житло в іншому місті (51%) та необхідність залишатися поруч із рідними (45%).
Раніше повідомлялося, що на Херсонщині, станом на 1 листопада, проживали 158 тисяч 481 людина. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії на правому березі проживали до майже 541 тисячі людей (з урахуванням жителів лівобережної частини Херсонського району).