Про що казали у суді по справі нападу на Катерину Гандзюк (текстова версія засідання)


6 августа 2018 года.

У Херсонському міському суді розглядають запобіжний захід для особи, яку поліція називає підозрюваним у нападі на Катерину Гандзюк.

Рішення про можливе утримання під вартою виноситиме слідчий суддя Ярослав Мусулевський.

На даний час він знаходится у нарадчій кімнаті.

Пропонуємо вам текстову версію судового засідання, що ведеться сайтом texty.org.ua.

13:53 Прокурор зазначає, що підозрюваного впізнав свідок, як людину, яка вранці заходила в під'їзд "за одягом та тілобудовою".

Озвучені ризики: раніше судимий, не має джерел постійного доходу, непрацевлаштований.

13:59 Підозрюваний каже, що не працює через тяжку хворобу, щодо якої стоїть на обліку і має документи. З питань прокурора і відповідей підозрюваного зрозуміло, що він раніше судимий за крадіжкою з проникненням у житло, а також зараз є підсудним у справі про незаконний обіг зброї.

З підозрою каже що не згоден, тому що був "27-го був з сестрою [на відпочинку], приїхали з друзями туди, і поїхали звідти 1 числа". Каже, що відлучався лише на базар та в магазин з друзями, або гуляв з дітьми, а також ходив обирати подарунок дитині. А так постійно знаходився "у наметі біля моря".

14:03 Захист: підозра необгрунтована, затримання незаконне. Знаходився у Скадовському районі, село "Більшовик" з 27 липня до 1 серпня, це можуть підтвердити 7-8 людей. Щодо протоколу впізнання - свідку мали показати затриманого, а не його фото. Натомість свідку його не показали. До того ж цей же свідок вказує, що та людина була з бакенбардами. "Моєму підзахисному 42 роки, а не близько 30, як це було вказано. Щодо вироку 2011 року - ця судимість погашена. Щодо суду по зброї, який іде зараз - поки вироку ще не має, винен він чи ні".

Захист: "Щодо протоколу допиту свідка, який чув голоси на подвір'ї підозрюваного, що нібито підтверджує, що на відпочинок вони не поїхали. Він не бачив, кому належать ці голоси. Так само не є доказом злочину те, що у підозрюваного був вимкнений телефон." Просить більш м'який запобіжний захід, щоб захист теж міг збирати докази і "щоб виннний був на лаві підсудних, а не якась підставна особа".

14:10 Суддя, зачитуючи додані матеріали, каже, що телефон підозрюваного з 29 липня до 1 серпня був вимкнутий. А також характеристики, протокол допиту свідка.

14:15 Суд переходить до допиту свідка - Ірина Ходакова, яка є рідною сестрою підозрваного. Суд повідомляє про те, що вона має право відмовитись давати свідчення щодо свого брата, але Ірина каже, що готова свідчити. Суд приводить її до присяги.

Ірина каже, що до неї приїхали гості зі Львова, 25 липня. Підозрюваний був з ними. Потім поїхали на кладовище на поминки до дочки свідка. 26 почали збиратись на море. Були присутні - сама Ірина, її чоловік, діти, а також друзі сім'ї, їх діти, а також підозрюваний. Також розповідає про те, хто був сусідами по наметовому містечку (раніше незнайомі люди, з якими познайомились на морі), дає їх дані, каже, що вони можуть підтвердити, що вони знаходились постійно на морі.

31 липня всі прокинулись, попили каву, покупались, потім частина компанія пішла в кафе на території наметового табору. Увечері смажили мясо, діти катались на верблюді. Є фото, в тому числі з підозрюваним, де він є на дні народження сфотографований 31-го увечері.

"Коли поїхали, то дім поставили на сигналізацію Поліції охорони, можете перевірити, що будинок був на сигналізації, ключі у сусідки". Каже, що машина з території наметового табору не виїжджала.

Ірина додає, що також у наметовому таборі була компанія з Дніпропетровська, у якої вони також були постійно на очах. Ірина каже, що зобов'язується знайти цього свідка, і що кількох свідків-сусідів з моря вони вже знайшли. "Я вас запевняю, що це неправдива інформація". Далі свідок плутано пояснює, що якась особа їх "підставивла" і дала неправдиві свідчення, називає прізвище Мунтян.

"Я не хочу, щоб на лаві підсудних сиділи невиновна людина з алібі на мільйон відсотків, а справжні замовники сміялись з нас".

На питання адвоката уточнює, що на сигналізації стояв і будинок, і гараж.

14:27 Прокурор просить детально описати розклад ранку 29 серпня. Свідок каже, що прокинулись орієнтовно в 7-8 ранку, і далі частина компанії провела час до обіду у кафе на території.

Прокурор питає про подвір'я - чи є вільний доступ на територію. Свідок каже, що ні. Також прокурор питає про сусідку, якій лишали ключі - чи розповідала сусідка, що хтось проникав на подвір'ї. Свідок каже, що коли повернулись з моря, то ця сусідка потрапила в лікарню, їй близько 80 років. В лікарню вона потрапила 29-го у суботу.

Щодо свідка Мунтян, який каже, що чув голоси на їх подвір'ї у період їх від'їзду на море, свідок коментує, що не розуміє навіщо Мунтян це каже.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости