Про адаптацію переселенців у Херсоні говоритимуть за круглим столом


27 февраля 2017 года.

28 лютого 2017 року, об 11:00 у готелі «Оптіма» (вул. Ушакова, 43) відбудеться круглий стіл «Адаптація переселенців в місцевих громадах; роль влади, медіа та громадських організацій в цьому процесі».

У Херсонській області зареєстровано понад 13 тисяч вимушених переселенців. Більшість із тих, хто тут оселився, знайшов роботу, друзів, налагодив життя, вже не збираються повертатися додому. Але є у переселенців кілька гострих питань, які потребують нагального вирішення.

Їх турбують перспективи тимчасового розміщення сімей, які виїхали з зони АТО, працевлаштування, медичне обслуговування, організація літнього відпочинку дітей, наданням гуманітарної та юридичної допомоги. І майже на всіх заходах, на яких підіймаються питання щодо адаптації людей з Донбасу чи Криму, наголошувалось на необхідності активної інформаційної кампанії.

Згідно моніторингу регіональних медіа, що проводить Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не завжди довіряють місцевим ЗМІ. Внутрішньо переселені особи в деяких регіонах не мають задовільного доступу до офіційної інформації: часто не знають про рішення місцевої та центральної влади. Згідно досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа. Що потрібно зробити для вирішення системних проблем доступу ВПО до офіційної інформації? Наскільки переселенці інтегрувалися в життя херсонської громади і завдяки чому? Ці питання будуть обговорені під час круглого столу.

Спікери:

Ольга Савенко, директор Департаменту інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації
Оксана Березняк, заступник начальника управління державних допомог Департаменту соціального захисту Херсонської обласної державної адміністрації
В'ячеслав Гусаков, переселенець, журналіст газети «Вгору»
Ольга Авраменко, керівник НГО «Вектор розвитку»
Світлана Єременко, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика;
Тетяна Строй, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, переселенка.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости