1 жовтня в ІА «Інтерфакс-Україна» відбулась презентація дослідження, підготованого Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).
Метою дослідження є всебічне висвітлення дій Приватбанку за період 2014-2020 років щодо окремої категорії його клієнтів, а саме вкладників, які відкривали депозитні рахунки в АРК до їх окупації РФ. Результатом аналізу дій Приватбанку стало виявлення системних порушень ним чинного законодавства. Всі факти, наведені в звіті, підтверджуються посиланнями на відкриті джерела.
У березні 2014 року, після окупації Кримського півострову Російською Федерацією, ПриватБанк (далі в тексті – ПБ) припинив обслуговування рахунків, відкритих у кримських відділеннях. Для осіб, які бажають повернути з ПБ свої “кримські вклади” через суд, цей процес може зайняти від трьох до семи років, а іноді після кількох років судових процесів гроші все одне неможливо отримати.
Усього з моменту тимчасової окупації АРК українськими судами розглянуто понад чотири тисячі позовів кримських клієнтів ПБ. Координаторка Приймальні УГСПЛ з питань Криму Ганна Рассамахіна розповіла про позицію стосовно кримських вкладів представників ПБ в судах та керівництва ПБ в його офіційних заявах- і ці позиції є геть різними.
Під час заходу були озвучені факти, які свідчать про: умисне затягування банком судового розгляду кримських позовів, свідоме повідомлення неправдивих відомостей суду та спроби уникнути виконання своїх зобов’язань.
Звіт планується використати при розгляді в національних та міжнародних судах численних справ кримських вкладників.