Повідомлено про підозри групі, якя займалася вербуванням та незаконним переміщенням українських громадян

Повідомлено про підозри групі, якя займалася вербуванням та незаконним переміщенням українських громадян
03 / 11 / 2020

Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії повідомлено про підозру п'ятьом учасникам організованої групи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 149 КК України (торгівля людьми) та ч. 2 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

У ході досудового розслідування встановлено, що починаючи з 2015 року мешканці Одещини та АР Крим зорганізувавшись у злочинну групу підшукували та вербували осіб (моряків), з-поміж мешканців різних регіонів України, які перебували у скрутному матеріальному становищі. Надалі, підозрювані, шляхом обману, користуючись уразливим станом моряків, експлуатували їх у якості членів екіпажів для перевезення нелегальних мігрантів морським шляхом, у тому числі через закриті пункти пропуску, що розташовані на тимчасово окупованій території півострову, з території Турецької Республіки до країн ЄС.

Частина завербованих громадян України були затримані правоохоронними органами Греції та Італії, де відбувають покарання понад 200 українців, які стали жертвами злочинних дій.
Досудове розслідування триває.

Задокументувати підозрюваних вдалося завдяки злагодженій роботі Департаменту протидії злочинності, пов'язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції НП, спільно зі слідчими Головного управління поліції в АР Крим та м. Севастополя у взаємодії з Державною прикордонною службою України та ЄВРОПОЛОМ.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости