Вже очевидно, що діяльність структур підконтрольної росіянам окупаційної влади на Херсонщині – свого роду «чемпіонат з пробивання дна». І кожна нова витівка «чиновників» доводить, що це заняття – з таких, які можна продовжувати нескінченно.
Як і очікувалося, привітання окупаційних чиновників з 8 березня являли собою здебільшого стандартні набори гендерних штампів з сексистським ухилом: «найчарівніші наші», «будьте завжди красивими та привабливими», «бажаємо жіночого щастя» й таке інше, що в прогресивному суспільстві вважається моветоном.
І в цьому потоці лютої «совдепії головного мозку» було б важко виділити щось примітне, якби не окупаційне «міністерство праці і соціальної політики Херсонської області». Це «відомство» на своєму Телеграм-каналі розмістило привітання з колажем, на якому зображені російська імператриця Катерина Друга та її коханець Григорій Потьомкін.
Єдиний позитивний момент в цьому привітанні – те, що розумовий розвиток його авторів, виявляється, сягає до того, що вони знають про існування Вікіпедії. Бо колаж з портретами двох одіозних персон російської історії взятий саме звідти – зі статті про стосунки імператриці і князя.
Для України постаті Катерини Другої і Потьомкіна – однозначно одіозні, і їх діяльність мала суто негативні наслідки. Так, Катерина Друга у 1783 році запровадила в Україні кріпосне право російського зразка, коли селянин був «річчю, яка розмовляє». А саме Григорій Потьмкін був ініціатором остаточної ліквідації Запорізької Січі у 1775 році.
Втім, для Росії такі вчинки у відношенні до України мають виключно позитивне забарвлення. Але стосунки Катерини і Потьомкіна, а також моральна нечистоплотність останнього – далеко не те, що робить ці персони доречними для використання в привітанні з 8 березня.
Але ж здатність думати за рамками імперських стереотипів і «чиновники» окупаційної влади – речі зовсім несумісні.