Поріг захворюваності на ГРВІ та грип у Херсоні не перевищено


9 октября 2019 года.

З 27 вересня по 3 жовтняу Херсоні зареєстрований 1421 випадок захворювання на ГРВІ, повідомляють в управлінні охорони здоров'я міськради. Поріг захворюваності не перевищено.

Серед дітей виявлено 1249 випадки, що складає 87,9% від усіх захворювань.

Учергове нагадуємо, найкраща профілактика ГРВІ та грипу - вакцинація.

Лікарі, за відсутності протипоказань, рекомендують робити вакцинацію перед стартом сезоном грипу, адже після вакцинації імунітет зазвичай формується впродовж двох-трьох тижнів.Якщо у цей період людина заразиться вірусом, то їснує ймовірність розвитку хвороби.Тому важливо зробити щеплення завчасно.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів грипу.

Як відомо, ускладнення від хвороби є найбільш небезпечним наслідком грипу та у деяких випадках призводять до смерті людини. Вакцинуватися потрібно усім, але передусім тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше.

У групі ризику такі категорії громадян:

- діти віком від 6 місяців до 8 років;

- люди, старші за 65 років;

- вагітні жінки та жінки до двох тижнів після пологів. Вагітні жінки мають більшу ймовірність розвитку ускладнень, особливо у другому та третьому триместрах

- люди з ослабленим імунітетом;

- люди, які мають хронічні захворювання - астма, серцеві-судинні хвороби, хвороби нирок, печінки, діабет, хронічне обструктивне захворювання легень;

- люди, які страждають ожирінням, з індексом маси тіла 40 і вище;

- люди, які мешкають великими групами (до прикладу, будинки для літніх людей та інших закладах допомоги) та ті, що з ними працюють (медпрацівники).

Аби не захворіти, дотримуйтеся простих правил:

1. Часто та ретельно мийте руки. Найкраще це робити звичайними водою та милом. Спиртові дезінфектанти безсилі проти вірусів, захищених слиною.

2. Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.

3. Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей. Грип поширюється легко там, де збираються люди - в дитячих центрах, школах, офісних будівлях, аудиторіях та громадському транспорті. Уникаючи натовпу під час пікового сезону грипу, ви знижуєте шанси зараження.

4.Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні - це також ефективна профілактика хвороб.

5. Покиньте куріння. Ще один аргумент проти цієї залежності - курці більш вразливі до захворюваності на грип.

6. Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Пам'ятайте: дотримання здорового способу життя та вчасне щеплення від цієї хвороби кардинально зменшують ризики захворіти.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости