Помічники мер-депа Колихаєва досі отримують зарплату в парламенті

Помічники мер-депа Колихаєва досі отримують зарплату в парламенті
17 февраля

Два з половиною місяці нардеп Ігор Колихаєв працює мером Херсона і не з'являється під куполом Ради. А його помічники в парламенті досі отримують заробітну плату.

16 листопада Херсонська ТВК оголосила народного депутата Ігоря Колихаєва переможцем виборів, і вже 27 листопада він склав присягу, ставши мером Херсона. Незважаючи на те, що він написав заяву про бажання скласти мандат і піти з парламенту, колеги досі не відпустили його. Чому так сталося, Рух ЧЕСНО писав ще у січні. У двох інших округах, де народні депутати стали мерами міст і склали мандати, вибори призначені вже на березень.

Але навіть через місяць після публікації Руху ЧЕСНО ситуація не змінилася - Ігор Колихаєв продовжує суміщати посади херсонського міського голови та депутата Верховної Ради, а ЦВК не встигла призначити вибори на березень 2021 року. При цьому, за словами Колихаєва, з моменту обрання він жодного разу не відвідував Раду і заробітну плату не отримував.

Проте чималу заробітну плату отримували і продовжують отримувати його помічники-консультанти. Про це повідомили у відповіді на запит в апараті Верховної Ради.

Так, у грудні та січні помічники-консультанти Ігор Ковальчук та Інна Яцюк отримували по 13 000 і 39 550 гривень відповідно.

колихаев

Колыхаев

Руху ЧЕСНО вдалося поспілкуватися із помічницею нардепа Інною Яцюк, яка є київською адвокаткою та в минулому і цьому скликанні також допомагала нардепу Дмитру Шпенову.

"Хоча Ігор Вікторович не виконує повноважень депутата, в нього є кабінет, заходить кореспонденція, я її опрацьовую, дивлюся, що саме приходить. Хоча роботи набагато менше, але я продовжую працювати. Я можу звільнитися, але все одно ці гроші будуть нараховуватися помічнику, що залишився", - розповіла вона.

Окрім того, Яцюк повідомила, що Ігор Колихаєв писав листа в апарат Верховної Ради і, відмовляючись від мандату, просив не нараховувати заробітну плату ні йому, ні помічникам. Але з якихось причин перестали нараховувати гроші тільки йому.

"Якщо б гроші отримував він - то це б була корупція, а я можу як помічник виконувати функції і далі", - додала помічниця.

За її словами, виборці зі 184-го округу досі звертаються до Ігоря Колихаєва зі своїми проблемами, незважаючи на те, що він більше не їхній нардеп.

"Звертаються із проблемами, та і ви ж розумієте, що більшість проблем відразу вирішити неможливо. Ми починаємо писати звернення, чекаємо відповідей, уточнюємо якусь інформацію і шукаємо варіанти, як цим людям можна допомогти", - поділилася специфікою роботи помічниця без нардепа.

Згідно із даними сайту Верховної Ради, останній запит Ігор Колихаєв надіслав 6 листопада 2020 року, а відповідь на нього отримав 18 листопада.

Другого помічника-консультанта мера-нардепа, Ігоря Корольчука, нам розшукати не вдалося.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости