Національна поліція України посилила звинувачення голові окупаційної адміністрації Михайлівки у Новомиколаївській громаді Херсонської області.
Про це повідомляється на сайті Офісу Генерального прокурора.
Підозрюваного звати Станіслав Шеремет. Спочатку йому інкримінували пособництво державі-агресору. Тепер Шеремету додали статтю про колабораціонізм.
За інформацією слідства, він пішов на співпрацю з росіянами не пізніше квітня 2022 року.
На посаді голови окупаційної адміністрації Станіслав Шеремет контролював розміщення у селі російської символіки, забезпечував надання місцевій школі підручників з історії Росії, призначав і звільняв чиновників з посад.
З кадрових рішень Шеремета слідство зафіксувало прийняття на роботу соціального працівника, який займався гуманітаркою, завідуючої дитсадком, секретаря сільради, директора школи, заміна директора будинку культури і працівника бібліотеки.
Всі перелічені посади обійняли люди з проросійськими поглядами.
Також Станіслав Шеремет брав участь у проведенні свята Першого дзвоника в захопленій росіянами школі села Михайлівка.
Крім цього, Шеремет розселяв російських військових по будинках людей, які виїхали з окупації.
Ще він зливав інформацію про учасників війни на сході України та патріотично налаштованих жителів Михайлівки.
Додатково Станіслав Шеремет агітував людей отримувати паспорти Росії, реєструвати бізнес та землю за законами РФ, підтримувати незаконний референдум, йти на роботу до окупаційної адміністрації, захоплених росіянами школи, дитячого садка та лікарні.
За це Шеремету заочно загрожує кримінальна відповідальність. Триває розслідування.
СБУ повідомляла Станіславу Шеремету про підозру в пособництві державі-агресору, порушенні законів та звичаїв війни.
Після початку повномасштабного вторгнення він незаконно став директором державного підприємства «Дослідне господарство “Асканійське”».
На посаді Шеремет забезпечив розграбування росіянами зернових складів “Асканійського” у Тавричанці на 110 мільйонів гривень.
До повномасштабного вторгнення Росії чоловік працював менеджером з продажів компанії “Сингента Україна”.
Зазначимо, що за злочини проти основ нацбезпеки України на Херсонщині засудили 86 людей. Двоє з них отримали довічне ув’язнення.
Також, за словами начальника ОВА Олександра Прокудіна, станом на кінець грудня 2023 року, у Херсонській області за колабораціонізм засудили 22-х людей.