РоЕ комутатор – це мережне обладнання, яке активно використовується у системах відеоспостереження. Цьому сприяє наявність технології РоЕ, завдяки чому може живити різні пристрої через кабель “кручена пара”.
Особливо актуально, коли немає можливості провести класичний силовий кабель через фінансову недоцільність чи небезпеку. При цьому представлені комутатори в широкому асортименті: https://control.ua/ua/komplektuyushchie/setevoe-oborudovanie/kommutatory/. Розглянемо докладніше їх особливості, класифікацію та інші особливості.
Що таке комутатор РОЕ?
РоЕ комутатори являють собою мережеві комутатори, в яких застосовується технологія РоЕ. Саме завдяки даній технології є можливість одночасно передавати харчування та інформацію за допомогою єдиного кабелю «вита пара». Це значно спрощує процес прокладання кабельної лінії та знижує вартість мережі. При цьому представлені в широкому асортименті, відрізняючись за кількістю портів, напругою та типом управління.
Як вибрати відповідний РоЕ комутатор?
Вибір портів
Важливо відразу розуміти, скільки потрібно портів у комутаторі. Це може бути всього 4 порти для невеликої системи спостереження або модель на 48 портів для масштабної системи спостереження. Все безпосередньо залежить від кількості камер, що встановлюються. Намагайтеся брати комутатори із запасом – це дозволить у майбутньому розширити систему спостереження.
Потужність комутатора
При виборі комутатора рекомендується орієнтуватися показник потужності одного порту. Якщо бюджетна камера без додаткового функціоналу здатна живитись від 4 Вт, то для функціональної камери із захисним кожухом, ІЧ-підсвічуванням та іншими характеристиками рекомендується вибирати потужніші моделі – близько 20 Вт. Прагніть купувати із запасом потужності.
Рівень напруги
Йдеться про джерело живлення безпосередньо комутатора – стандартно це показник від 12 чи 24 Вт. Якщо буде подача меншої кількості живлення, тоді обладнання, підключене до системи, просто не функціонуватиме. А якщо надто велика напруга, тоді камера просто не функціонуватиме. Ідеально, якщо ви знайдете відповідну модель у своєму бюджеті, в якій є автоматичне регулювання напруги.
Потрібно розуміти, що є ще десятки різних критеріїв, на які потрібно звертати увагу перед покупкою комутатора РоЕ. Наприклад, керована чи некерована модель. Перші потребують тонкого настроювання, а некеровані моделі налаштовуються ще на заводі, тому потрібно буде підключити обладнання.
Відповідально ставтеся до вибору комутатора і, якщо є хоч якісь сумніви, краще віддати перевагу кваліфікованому фахівцю. Це пов’язано з тим, що при неправильному виборі існує можливість просто зламати обладнання.
Реклама