Подвійне дно: кінець хокею у Херсоні?


14 марта 2018 года.

Останні проекти рішень обласної ради щодо хокею мають подвійне дно, про це йдеться у публікації, що оприлюнена на сторінці "Спорт для всіх.інфо" у Фейсбук, передає ПІК.

Крок 1. Спочатку було диво

На початку січня 2018 року ініціативна група від обласної федерації хокею починає перемовини з декількома депутатами та головою обласної ради Владиславом Мангером щодо перспектив розвитку професійного хокею на Херсонщині. Несподівано, але питання розвитку хокею дуже зацікавило поважних депутатів і вони приймають рішення розглядати предметно, що потрібно, скільки це коштує та яки перспективи? І вже 25 січня керівник обласної федерації хокею Сергій Колмик офіційно звертається до голови обласної ради з листом, в якому обґрунтовує можливості та потреби херсонського хокею, а у підсумку просить сприяти створенню комунального хокейного клубу з назвою «Дніпро» або «Херсон» (додаток - Лист обласної федерації хокею).

 

До листа додається проект кошторису на друге півріччя 2018 року. Коштів, необхідних для початку роботи хокейного клубу, було заплановано близько 5 мільйонів гривен. Сума для обласного бюджету, де завжди рахували кожну копійку, дійсно астрономічна. Тому, затамувавши подих, Сергій Колмик став з нетерпінням чекати на реакцію депутатів. Але, як у казці, трапилось диво. Все, що просив для створення хокейного клубу голова федерації, підтримано. Виявляється, що 5 мільйонів гривен - це не такі вже й великі кошти для області. Навіть, якщо їх буде потрібно відібрати у декількох організацій галузі освіти, культури, охорони здоров'я, то це не проблема. Бо дуже люблять депутати спорт, а саме гру у хокей, професійний хокей. Що ж стоїть за такою любов'ю, буде згодом. В Україні прикладів створення та успішного функціонування спортивних клубів з ігрових видів спорту, у тому числі і комунальних, безліч. Кожний випадок особливий. Але оскільки клуб - це визнаний суб'єкт сфери фізичної культури і спорту в Україні, його діяльність законодавчо визначена та зрозуміла, як з фінансово-господарської точки зору та і правових аспектів діяльності.

Тепер трохи історії

У 2008 році в Херсоні був збудований льодовий комплекс «Фаворит-Арена», який з 2015 року знаходиться в оперативному управлінні дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту. Передача цього льодового комплексу в обласну комунальну власність у 2014 році супроводжувалось деякими труднощами, але розуміння тодішнього керівництва області, що даний спортивний об'єкт повинен знаходитись саме на балансі дитячо-юнацької спортивної школи, було однозначним.

Пояснення цьому просте. Тільки приналежність споруди до такого закладу фізичної культури і спорту як ДЮСШ, дозволяла зберегти його від можливих посягань зі сторони кримінальних груп на кшталт відчуження частини майна або земельної ділянки. А от подібні маніпуляції з дитячо-юнацькими спортивними закладами законодавством України суворо заборонені.

Та й взагалі, кому, як не дітям Херсонщини повинен належати сучасний льодовий комплекс, де вони мають змогу займатися такими видами спорту, як хокей з шайбою та фігурне катання на ковзанах?

У проекті, який запропоновано в ініціативному листі Сергія Колмика, саме співіснування комунального хокейного клубу разом з ДЮСШ на її льодовому комплексі «Фаворит-Арена» є життєво необхідною умовою, оскільки завдання клубу інші, ніж господарська діяльність та обслуговування комплексу. Створення професійної хокейної команди та її майбутні перемоги, ось що є головною метою проекту.

Саме так, протягом всього лютого 2018 року, розмірковували Сергій Колмик та директор дитячо-юнацької спортивної школи із зимових видів спорту Олег Тимченко, який, крім того, що очолює спортивний заклад, є тренером хокейної команди юнаків 2001 року народження цієї школи - чемпіонів України минулого сезону. Саме ці хокеїсти розглядались як основа складу майбутнього комунального хокейного клубу.

Сподівались на перспективу усі - тренери, юні хокеїсти і їх батьки, оскільки це реальний шанс залишитись у Херсоні та стати справжніми майстрами - професійними гравцями у хокей.

Крок 2. Прощавай хокей, прощавай фігурне катання?

Розвиток незрозумілих дій почався у перших числах березня, коли виконавчим апаратом обласної ради були оприлюднені службові записки з додатками та проектами рішень постійних депутатських комісій та сесії обласної ради.

Так, у службовій записці голові обласної ради Владиславу Мангеру серед обґрунтувань та сум грошей, необхідних для створення комунального хокейного клубу, що взяті з листа Сергія Колмика, з'являється рядок про оплату комунальних послуг на 967 тис. грн.

Ще депутатам пропонується розглянути питання про створення комунального підприємства «Обласний хокейний центр» Херсонської обласної ради, а потім передачу цьому підприємству в господарське віддання спортивних споруд льодового комплексу «Фаворит-Арена» (додаток - Службова записка). 

 

Якась нісенітниця - подумали всі. Здається, що все переплуталось та випадково потрапило на папір. Підприємство, клуб, комунальні послуги, наявний потенціал та розвиток зимових видів спорту...

Далі більше. Серед запропонованих до розгляду документів знаходиться проект Статуту комунального підприємства «Обласний хокейний центр» Херсонської обласної ради.

І ось тут стає зрозумілим, що починає реалізовуватись найгірший варіант організаційно-правової форми господарювання для розвитку будь-якого виду спорту, або при наданні соціальних послуг населенню. І це безперечно, бо головною метою діяльності новоутвореного підприємства є отримання прибутку, а предметом діяльності серед 17 позицій, таких наприклад, як надання послуг з паркування та кулінарії, прописано і забезпечення створення хокейної команди «Дніпро» (додаток - проект Статуту 1, 2).

 

 

Але справжня стурбованість з'явилася з появою проектів рішень сесії обласної ради «Про створення комунального підприємства «Обласний центр хокею» Херсонської обласної ради» та «Про управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області», яким передбачена передача спортивних споруд (літери А і Б; № 1-4), що розташовані на земельній ділянці площею 2,000 га (кадастровий номер - 6510136900:16:002:0055) по вул. 49-ї Херсонської Гвардійської дивізії, 26 у м. Херсоні, які закріплені на правах оперативного управління за комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації, у господарське відання комунальному підприємству «Обласний центр хокею» Херсонської обласної ради (додаток - проекти Рішень сесії). 

решений 

Так, у проекті рішення зазначено іншу назву спортивної школи. Хоча можливо це помилка, але ж адреса, земельна ділянка та споруди льодового комплексу справжні - це «Фаворит-Арена».

Зараз і хокеїстам і просто громадянам, які спостерігають за «благими намірами» голови обласної ради Владислава Мангера та депутатами, стає зрозумілим, що в даному випадку застосовується схема по захопленню та виводу з під захисту держави майнового комплексу із земельною ділянкою.

У статуті майбутнього «монстра» - комунального підприємства - передбачено, що воно може брати участь в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях на загальних підставах, якщо інше не встановлено законодавством, а також створювати господарські товариства (виступати учасником, засновником), брати участь в їх діяльності, розпоряджатися корпоративними правами таких товариств відповідно до вимог чинного законодавства.

Всі вищезазначені норми є прихованими загрозами втрати всього або чистини комунального майна та земельної ділянки спортивного комплексу у випадку неефективної або навмисної злочинної господарської діяльності підприємства.

Дані ризики можуть бути відсутні лише за наявності спортивного комплексу та земельної ділянки в оперативному управлінні закладу сфери фізичної культури і спорту - ДЮСШ.

Першу постійну депутатську комісію з питань міжнаціональних відносин, культури, науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності під головуванням Володимира Шадріна дані проекти рішень вже пройшли. Щоб ніхто не запідозрив Шадріна у причетності до афери, він утримався при голосуванні цього питання. Але ж чотири довірливих депутата залюбки підтримали більш за все не зрозумілу для них схему захоплення комунального майна з подальшою втратою областю не тільки перспектив розвитку хокею та фігурного катання, а ще й землі з майном.

Ось так під красивими гаслами, замилюючи очі величезними грошима, на величезній швидкості Херсонщина втрачає сучасний спортивний об'єкт.

Залишилось пройти ще дві депутатські комісії, президію та розгляд на сесії і херсонська громада може сказати - прощавай хокей, прощавай фігурне катання....

 

Джерело: pik.ua

© Copyrights pik.ua - Подробнее: https://pik.ua/news/url/u-hersoni-kradut-sportivnij-kompleks© Copyrights pik.ua - Подробнее: https://pik.ua/news/url/u-hersoni-kradut-sportivnij-kompleks

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости