Подробиці суду над довіреною особою Путіна у Херсоні

Подробиці суду над довіреною особою Путіна у Херсоні
19 июня 2018 года.

19 червня Херсонський міський суд розглянув клопотання слідства щодо продовження терміну тримання під вартою для Олени Юревич (також відомої під прізвищем Одновол), яка підозрюється у вчиненні державної зради.

Слідчий СБУ в АР Крим Сергій Мигалатій обґрунтував клопотання термінами проводження портретної та звукової експертиз. Вони необхідні для встановлення особи Олени Юревич на наявних доказах: фото-, відео- та аудіоматеріалах. Переважно це матеріали з відкритих джерел, на яких Олена Юревич, стверджують у СБУ, сприяє в організації і проведенні незаконних виборів президента Росії на території окупованої АР Крим. Слідчий також зазначив, що в разі звільнення з-під варти Юревич може переховуватись від органів слідства, в тому числі на окупованій території, знищити докази причетності до злочину, в якому її підозрюють.

Адвокат Олени Юревич Ігор Мокін заявив, що не згоден зі слідством. На його думку, слідство не довело необхідності в такому запобіжному заході. Мокін наполягає, що досі не встановлено факт участі саме Юревич в організації виборів президента РФ у Криму. Крім того, Юревич вагітна. Цей факт, на думку її захисника, є приводом для пом'якшення запобіжного заходу. Сама Юревич спілкуватися з суддею та журналістами відмовилася.

Порадившись, слідчий суддя Галина Радченко задовольнила клопотання слідства і продовжила термін тримання під вартою для Олени Юревич на 60 діб. Адвокат Мокін зазначив, що це рішення будуть оскаржувати.

Як писав «День», Олена Юревич - член російської громадської організації «Волонтеры победы». У 2016 році Юревич вийшла заміж і змінила прізвище у російському паспорті на Одновол. Український паспорт у неї також є. За ним Юревич неодноразово відвідувала материкову Україну після анексії Криму.

У СБУ зазначають, що Юревич, будучи членом руху «Волонтеры победы» та довіреною особою кандидата в президенти РФ Путіна В. В., незаконно організувала та проводила на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь збір підписів на підтримку висунення Путіна В.В. кандидатом на пост президента Російської Федерації на виборах 2018 року. Таким чином, стверджують правоохоронці, Юревич проводила підривну діяльність проти України на шкоду її суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости