Очищати від забруднень треба не тільки воду для приготування їжі та пиття, але й побутову. Через неналежний її стан, велику кількість грубих механічних частинок та хімічних домішок псується сантехніка і побутові прилади (пральні, посудомийні машини, бойлери, опалювальні котли).
Найбільш актуальна проблема забруднення для води з артезіанських свердловин і колодязів, але й централізоване постачання також не очищує до нормальних показників. Зазвичай, окрім механічних грубих частинок мулу, іржі, піску та глини є надмірний вміст солей кальцію і магнію (висока жорсткість), заліза, хлору та сірководню. Це можна помітити по наявності накипу на чайнику, іржавих розводів чи неприємного запаху від води.
Як вибрати пристрій для видалення домішок?
Якщо встановити побутовий фільтр для води, це допоможе не тільки подовжити строк служби техніки на 30-50%, а й зменшити споживання електроенергії. Щоб підібрати саме той очищувач, який потрібно, краще спочатку здати воду з крана на аналіз і побачити, які саме показники перевищені. Далі, залежно від результату, можна встановити фільтр:
- механічного очищення;
- для видалення хлору;
- від сірководню;
- для видалення заліза;
- ультрафіолетові знезаражувачі.
Останні обробляють воду УФ-промінням для знищення мікроорганізмів. Якщо аналіз покаже, що перевищення є одразу по декількох домішках, то можна встановити комплексний фільтр. Він складається з картриджів різних видів, послідовно з’єднаних між собою, кожен з яких чистить від конкретної речовини.
Для чого потрібен пом’якшувач води?
Якщо за аналізами виявлене перевищення за солями кальцію та магнію, це говорить про надмірну жорсткість води. Таке порушення складу характерне для більшості території України. Підвищену жорсткість можна спостерігати за наступними ознаками:
- утворення білого накипу у чайнику та на всіх сантехнічних приладах;
- білі розводи на кранах;
- сірий колір випраної білизни;
- надмірна сухість шкіри після купання.
Для видалення зайвих солей рекомендовані пом’якшувачі води трьох типів. Перші, фільтри колонного типу, мають великі габарити, встановлюються у приватних будинках чи котеджах. Принцип їх роботи полягає у тому, що іонообмінна смола замінює солі кальцію та магнію на солі натрію, які не шкодять техніці.
Другий тип ー кабінетні пом’якшувачі, які відрізняються більшою компактністю та призначені для квартир. Треті, колбові, найпростіші та бюджетні, призначенні для роботи при незначному підвищенні норми. Встановлення побутових фільтрів та пом’якшувачів ー вигідна інвестиція, яка дозволить заощадити на ремонті та покупці нової техніки.