Пленер біля вежі Вітовта: на Херсонщині зібрали гроші для проведення археологічної експедиції


29 апреля

15 художників та художниць з Херсона, Нової Каховки та села Веселого влаштували пленер біля Вежі Вітовта на підтримку археологічної експедиції. Його організаторка - голова правління Культурного центру Україна-Литва Наталя Бімбірайте 29 квітня повідомила про його вдале завершення. Про це повідомляє Суспільне Херсон.

Раніше у програмі "Про це говорять" Українського радіо. Херсон вона та керівниця Центру культурного розвитку "Тотем" Олена Афанасьєва розповіли про благодійну акцію і мету, заради якої її організували.

"Ми завжди шукаємо фінансування, шукаємо ресурси на проведення експедиції. Офіційна назва "Південна середньовічна експедиція інституту археології Національної академії наук України". Вона досліджує середньовічну литовську фортецю на археологічній пам'ятці національного значення - городища Тягинь. За ці 5 років, що проходить експедиція, ще жодної копійки не було залучено на неї з бюджету будь-якого рівня: ні з обласного, ні з місцевого. І це дуже прикро", - розповіла Наталя Бімбірайте.

2018 року експедицію підтримало Міністерство закордонних справ Литви. Тоді дослідники зробили великий ривок. Потім подавали проєкти на гранти і роблять це зараз, але місцевої фінансової підтримки не мають.

"Щоправда, цього року я подавала кошторис на 60 тис. гривень до обласної Програми розвитку культури і духовності і депутатський корпус обласної ради затвердив зміни до програми, але поки що немає коштів у бюджеті. Чи будуть вони виділені, чи ні я не знаю. 60 тисяч - це той мінімум, який необхідний для проведення експедиції", - каже Наталя Бімбірайте.

Працюють у експедиції переважно волонтери - люди з різних міст: Херсон, Запоріжжя, Мелітополь, Київ. Минулого року доєдналися з Харкова та Івано-Франківська. Приїздять археологи, працівники музеїв із різних областей.

"А це потрібно нам в першу чергу. Чому? Тому що це - наша історія, забута і закрита до певного часу. Це - спільна історія України і Литви, тому ми намагаємося різними способами залучити ресурси. Дякую художникам, які долучилися, провели пленер", - каже Наталя Бімбірайте.

Центр культурного розвитку "Тотем", керівниця якого Олена Афанасьєва і запропонувала провести пленер, тривалий час співпрацює з Культурним центром Україна - Литва. Не один раз на Тягині робили фестивалі, проєкти ленд-арту (мистецтво створення речей з екологічних матеріалів: землі, піску).

"Мультикультурна палітра Тягині дає, де розгулятися фантазії. А тут ще й всі втомилися від карантину і хочеться попрацювати на свіжому повітрі. Мої знайомі художники дуже хотіли, щоб я влаштувала якийсь пленер. Атмосфера пленеру зовсім відмінна від тієї, коли працюєш у студії. То чому не поєднати приємне з корисним? Всі знали, навіщо туди їдуть; що роботи, які вони створять, будуть передані у продаж, гроші з якого підуть на підтримку археологічної експедиції", - розповіла Олена Афанасьєва.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости