Після обрання запобіжного заходу до Кузьміч на зустріч приходили проросійські захисники.

Після обрання запобіжного заходу до Кузьміч на зустріч приходили проросійські захисники.
05 / 10 / 2020

У Херсоні 5 жовтня під заставу вийшла Тетяна Кузьміч під псевдонімом "Цветаева", яку контррозвідка СБУ влітку цього року затримала за підозрою у державній зраді на користь російської спецслужби. За неї сплатити заставу в розмірі пів мільйона гривень.

Про це повідомляє журналіст ТСН Андрій Цаплієнко.

За версією слідства, у 2015 році керівницю ГО "Русич", старшу викладачку комунального вищого навчального закладу "Херсонська академія неперервної освіти" Тетяну Кузьміч в анексованому Криму завербував представник російської спецслужби з псевдонімом "Александр Престолов". На виконання завдань ФСБ РФ "Цветаева" шпигувала за українськими службами та передавала зібрані матеріали окупантам, використовуючи електронну пошту, а також особисто зустрічалася з росіянами на окупованому півострові та у Москві.

Її протиправну діяльність викрили у серпні 2020 року.  Під час обшуків за місцем проживання у неї було знайдено та вилучено комп'ютер (з відкритою електронною поштою, через яку вона передавала отриману інформацію, та програмою, яка видаляла відправлені файли), мобільні телефони, флеш-накопичувачі, переносний магнітний накопичувач пам'яті, українські сім-карти, кредитні картки "Сбербанку Росії", російські рублі та російські агітаційні матеріали.

Зокрема, 1 жовтня до Кузьміч прибув адвокат з Вінниці Андрій Кадочніков. За наявними даними, проведення зустрічі було організовано на прохання представників "Росспівробітництва". Раніше адвокат мав зв'язки з ГО "Російський молодіжний рух". Також встановлено, що його батько є керівником вінницької ГО "Російсько-українського культурно-просвітницького центру Співвітчизники".

Того ж дня з Кузьміч зустрічалася адвокатка з Києва Світлана Новицька, яка до 2014 року неодноразово брала участь у проросійських проєктах в Україні та займалася захистом проросійських діячів Кирила Вишинського та Олега Сагана. А сама зустріч відбулася нібито за фінансуванням ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної".

Крім того, 2 жовтня з "Цветаевою" зустрічався адвокат Дмитро Кальонов, син колишнього керівника Херсонської обласної організації партії "Руська єдність", котрий перебуває у розшуку за підозрою у тероризмі. Також його батько є близьким товаришем так званого глави окупованого Росією Криму Сергія Аксьонова й неодноразово зустрічався з Кузьміч в Криму.

Згідно з отриманою інформацією, керівництво "Росспівробітництва" планувало внести заставу за Кузьміч , а також має намір запросити до Херсона представників ОБСЄ, ООН, Червоного Хреста для надання ситуації розголосу.

Крім того, наразі заставу розміром 529 тис. 500 грн. за зрадницю Кузьміч також має намір заплатити член політичної партії "Опозиційний блок" нардеп Вадим Новинський.

Наразі не повідомляється, хто саме вніс заставу за російську шпигунку. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости