Підручники з Росії, пропаганда й випадкові люди в школах: якою окупанти хочуть зробити освіту на Херсонщині

Підручники з Росії, пропаганда й випадкові люди в школах: якою окупанти хочуть зробити освіту на Херсонщині
15 / 06 / 2022

Програма херсонського колаборантського каналу «ВТВ плюс» за участі Тетяни Кузьмич, зрадниці й колаборантки, окупаційної «начальниці департаменту освіти і науки» так званої «військово-цивільної адміністрації Херсонської області» менш, ніж за добу зібрала понад 18 тисяч переглядів.

Херсонський телеканал, який обслуговує окупантів, зараз користується популярністю, бо лишається одним з небагатьох медіа, які висвітлюють ситуацію в Херсоні, перебуваючи в окупованому місті. Звісно, висвітлюють з точки зору окупантів. Але зараз дуже небагатий вибір щодо джерел інформації безпосередньо з окупованого міста. Тому люди охоче користуються хоча б наявними.

Відео, оприлюднене колаборантським телеканалом, почалося з того, що Тетяна Кузьмич безапеляційними тоном заявила, що «першого вересня всі школи Херсонської області повинні запрацювати, в дитячі садки повинні також піти діти й повинні вийти працювати вихователі». Також вона сказала, що «готуються кандидати на посади директорів шкіл і завідувачів дитячими садками». За словами Кузьмич, було б краще, якби на своїх посадах лишилися керівники освітніх закладів, які працювали там до окупації.

 

Тобто, директорів шкіл й завідувачів дитсадками ставлять перед нелегким вибором: або колаборантство, або втрата роботи. Можна бути впевненими, що у разі продовження окупації Херсонщини до вересня загарбники зроблять все, щоб якомога сильніше втягнути в колаборантську трясовину тих херсонських педагогів, які продовжать працювати, бо не змогли чи не захотіли виїхати або виїхали, але з якихось причин повернулися. Зокрема, Кузьмич казала про «перепідготовку» в окупованому Криму, яку керівники й співробітники навчальних закладів проходитимуть влітку.

Можна очікувати, що в мережі з'явиться чимало фото і відео з цих «курсів» з метою створити херсонським педагогам репутацію «зрадників» і таки остаточно змусити їх співпрацювати.

Мабуть, без цієї «перепідготовки» херсонських вчителів і вихователів не допускатимуть до роботи з нового навчального року. Про це Кузьмич не казала відкритим текстом, але з високою вірогідністю це малося на увазі.

Напевне в херсонських школах в разі початку навчального року під окупацією з'являться й предмети на кшталт радянської «початкової військової підготовки»: різні обов'язкові для відвідування «факультативи». Там дітей вчитимуть поводитися зі зброєю, а також будуть «промивати мізки» шаленою пропагандою. Останнє - найголовніше на цих «факультативах» й найбільш шкідливе. Саме так відбувається «освітній процес» в окупованому Криму й у «Л/ДНР»: із «юнарміями» та іншими збоченнями «рускава міра». Й херсонських вчителів точно дуже активно долучатимуть до цього неподобства. Щоб якомога більше, як кажуть в народі, «зашкварити» й відрізати шляхи для відходу.

Робочий стіл Тетяни Кузьмич

Так "прикрашений" робочий стіл Тетяни Кузьмич

Звісно, далеко не всі херсонські керівники закладів освіти й педагоги погодяться співпрацювати з окупантами. Кузьмич та її начальство і куратори це добре усвідомлюють. Тому у захопленому рашистами Херсонському палаці молоді й студентів приймають людей, які бажають працювати в освіті, й проводять з ними співбесіди. Скоріше за все, це - люди, які свого часу заради «корочки» закінчили або Херсонський державний університет, або його попередню іпостась - педагогічний інститут імені Крупської. Вони не один рік працювали не за спеціальністю, втратили кваліфікацію як предметники, а як педагоги зовсім не мають викладацького досвіду, є зараз фактично випадковими людьми в освіті.

Можна уявити, якою буде якість навчання з такими горе-педагогами. Але вони відповідатимуть головному критерію теперішнього «освітянського керівництва» Херсонщини: будуть «ідеологічно правильними». Тобто, сприятимуть насадженню в школах російських пропагандистських нарративів й відповідно навчатимуть дітей. Особливо це стосується гуманітарних предметів - мови, літератури і історії. Мабуть, розповідатимуть дітям й про «борця із самодержавством Пушкіна» й про «Сталін виграв велику вітчизняну» та іншу нісенітницю.

Портрети на стіні кабінету Тетяни Кузьмич

Катерина Друга, Потьомкін, Ушаков: імперський "іконостас" на стіні кабінету Тетяни Кузьмич

Кузьмич казала й про російські підручники, яких очікують на Херсонщині. До речі, кримські й донбаські вчителі казали, що російські підручники, які вони отримали свого часу, здебільшого дуже програють українським з точки зору доступності й системності викладення навчального матеріалу.

До речі, Тетяна Кузьмич казала й про викладання в школах Херсонщини української мови й української літератури, але «після корегування», яке точно нищівно пройдеться по курсу української літератури. З окупантських програм точно будуть викреслені «неправильні» автори покоління «розстріляного відродження» (М. Куліш, М. Хвильовий, В. Підмогильний...), радянські літератори-дисиденти (І. Світличний, В. Симоненко, В Стус...), література українського закордоння (Д. Гуменна, Є. Маланюк, І. Багряний...), сучасні автори (С. Жадан, Ю. Андрухович, Л. Якимчук...). Залишиться література, про яку ще радянські школярі казали: «Краще з'їсти кирпичину, ніж читать Павла Тичину».

Якщо херсонські діти підуть у окупантські школи, то їх там очікує освіта зразка окупованого Кріму і «Л/ДНР». Тикий собі мілітаризований «пост-совок». З поправкою на дуже проблемну безпекову ситуацію. Що завадить окупантам заради пропагандистської «картинки» обстріляти школу чи дитячий садок під час перебування там учнів або вихованців? Питання - риторичне.

Втім, до початку нового навчального року - ще два з половиною місяці, протягом яких, хочеться вірити, Херсонщина буде деокупована. А Тетяна Кузьмич у кращому для неї випадку втече до Росії, а у гіршому - знову опиниться в українському суді на лаві підсудних вже без найменшого шансу вийти під заставу, як вона це зробила у 2020 році.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости