У відповідь на звернення мешканців Генічеського району голова Херсонської ОДА Юрій Одарченко організував перевірку мовлення українських каналів на території району.
В результаті перевірки встановлено, що Генічеським ретранслятором, як і всіма ретрансляторами в Україні, щоденно скорочено мовлення телеканалу “Перший національний” (УТ-1) з 03.00 до 05.00 через відсутність коштів на телеканалі.
Херсонською ОДА було спрямовано листи в Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, що виконує контрольні функції державної політики у сфері інформації. Сьогодні отримано відповідь на них.
З 1 серпня 2014 року цілодобові мовлення і, відповідно, ретрансляція Першого Національного будуть відновленні. Мешканці всіх районів Херсонщини зможуть дивитись УТ-1 цілодобово.