Через окупацію та постійні обстріли 31 березня Сергій разом із родиною переїхав з Великої Олександрівки на півночі Херсонщини до спокійного Кривого Рогу.
Із друзями він допомагає створювати маскувальні костюми-кікімори для ЗСУ, повідомляє «5 канал».
“Прийшов, в мене вже тут були вчителі. Вони допомогли опанувати – буквально 2 хвилини. Важко зовсім не було. Дуже дякують навіть батьки, не тільки хлопці, а й їхні батьки дякують нам за те, що ми робимо. Говорять, що майже не видно. Дуже допомагають”, – розповідає волонтер Сергій.
Плете сітки й Оксана. Вона так само тікала з окупованої Великої Олександрівки. Щодня невеликий колектив до 30-х людей власноруч створює дві-три маскувальні кікімори.
“Ми всі сюди прийшли, щоб відчувати себе потрібними. Ми працюємо на результат. На який саме результат – ми саме так можемо допомогти пришвидшити перемогу, скажімо так. Ми розуміємо, що наші вироби – це є захист або рятування чийогось життя. Ми тут також перезавантажуємось, у нас є спільні інтереси, теми. І таким чином день проходить, як ото кажуть, і ми відчуваємо себе потрібними”, – зауважила волонтерка Оксана.
Основою для кікімор слугують уже традиційні рибальські сітки, на них пов’язують вузликами смужки підготовленої тканини-мішковини. Її, залежно від побажань армійців та природних умов – ліс це чи південні степи, фарбують у відповідні кольори. При цьому маскування важить дуже мало – приблизно 1 кілограм 300 грамів. Яке воно у використанні, спробували на практиці.
Основне функціональне призначення маскувальних костюмів-кікімор – це надійно сховати від ворожих очей та спостережної техніки ворога наших армійців. І за чисельними відгуками наших захисників безпосередньо з передової, ці костюми-кікімори від волонтерів надійно справляються з поставленими перед ними завданнями. Загалом група волонтерів-переселенців із Херсонської області вже створила більш як 160 костюмів-кікімор. Бійці розбирають їх, як гарячі пиріжки, для виконання бойових завдань.