Павловський вказав на Мангера - замовника вбивства Каті Гандзюк

Павловський вказав на Мангера - замовника вбивства Каті Гандзюк
10 октября 2020 года.

Ключовий свідок у справі проти організаторів і замовників нападу на активістку Катерину Гандзюк, колишній помічник народного депутата Ігор Павловський на засіданні Дніпровського районного суду Києва дав викривальні покази проти замовників та організаторів - голови Херсонської облради Владислава Мангера та його пособника Олексія Левіна.

Як передає кореспондент УНІАН, допит тривав близько трьох годин.

Зокрема, Павловський заявив, що чув розмову, учасником якої був Левін, в ході якої йшлося про Гандзюк, зокрема, що її треба "провчити", тому що вона, за словами Левіна, "забагато гавкала на Ніколаїча (Мангера -МОСТ)".

Також свідок повідомив, що його як на той час помічника народного депутата від "БПП" Миколи Паламарчука просили написати депутатське звернення стосовно Гандзюк, проте він відмовився це робити.

Окрім того, Павловський розповів, що про сам напад на Гандзюк він дізнався 31 липня 2018 року, коли перебував на відпочинку разом з Торбіним.

Раніше вже була інформація, що 31 липня 2018 року Павловський святкував в Торбіним одруження останнього на рибалці.

А вже 3 чи 4 серпня, за декілька днів після нападу, у приймальню народного депутата, де працював Павловський, забіг "схвильований Левін" і "запитав, чи є у нас адвокат. Ми спитали, що сталося. Він відповів: "Затримали Торбіна (співорганізатор нападу на Гандзюк Сергій Торбін, який наймав безпосередніх виконавців злочину - МОСТ)". Ми запитали, чому треба адвокат. "Вони облили кислотою Гандзюк", - відповів Левін. Я спитав: "Для чого?". Левін відповів, що "ми з Ніколаїчем замовили Катерину Гандзюк".

Мова йде про "стрілочника" Новікова, якого поліція намагалася представити як нападника на Катю.

Також Павловський повідомив, що Левін попросив нікому про це не говорити.

Окрім того, він заявив, що 17 серпня став свідком того, як у нього на подвір'ї Левін давав гроші для втечі частини групи. Він дав гроші Торбіну. і Васяновичу.

Павловський також пояснив суду, чому раніше не давав викривальних показів проти Мангера та Левіна.

За словами Павловського, йому перед кожним судовим засіданням телефонували невідомі і погрожували, що якщо він свідчитиме проти Мангера, то його родина і його донька матимуть проблеми, і таких дзвінків були 5-7.

Також він розповів, що аналогічні погрози надходили й іншим свідкам - Щербініну та Пилипенку, і останньому навіть дали декілька ляпасів.

Як зауважив Павловський, Левін пропонував йому 20 тисяч євро за мовчання.

Адвокати Левіна та Мангера на засіданні суду досить довго допитували Павловського.

Вони вважають, що Павловський дав неправдиві свідчення під тиском прокуратури, яка використала його важкий стан здоров'я і пообіцяла надати йому лікування у слідчому ізоляторі СБУ, де він утримується і сьогодні в рамках розслідування іншого кримінального провадження - щодо влаштування масових безладів в місті Олешки.

Допит Павловського завершився 8 жовтня о 22:00.

Нагадаємо, з Павловського знято обвинувачення у причетності до нападу на Катю Гандзюк. Натомість йому інкримінують неповідомлення про злочин.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости