Отримати доступний інсуліни тепер можна в 128 аптеках Херсонської області

Отримати доступний інсуліни тепер можна в 128 аптеках Херсонської області
13 октября 2021 года.

З 1 жовтня інсуліни додали до програми "Доступні ліки" - це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Отримати інсуліни тепер можна в 128 аптеках Херсонської області

На початку жовтня препарати інсуліну увійшли у програму реімбурсації. За перші два тижні у Херсонській області 404 пацієнти із цукровим діабетом отримали необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках. Загалом за два тижні аптеки погасили 593 рецептів на інсуліни.

Кількість аптек, де пацієнт може отримати препарати інсуліну, з 1 жовтня виросла у більш ніж 5 разів. Якщо раніше пацієнт мав змогу звернутися у 30 аптек по всій області, то зараз кількість збільшилась до 128.

У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 - повністю безоплатні.

Як отримати інсулін за електронним рецептом?

1. Зверніться до ендокринолога, який складе ваш індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров'я. В плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, який потрібен саме вам, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт.

2. Перший електронний рецепт на інсулін виписує ендокринолог. З 1 жовтня паперові рецепти ендокринологи не виписують. Якщо ви маєте на руках паперовий рецепт, виписаний до 30 вересня, ви можете отримати за ним ліки до 31 жовтня. З 1 листопада отримати інсулін можна буде лише за електронним рецептом.

3. Сімейний лікар також може виписувати рецепти на інсулін на основі плану лікування, який створив ендокринолог. Однак сімейний лікар не може змінювати план лікування. Тому якщо потрібно змінити дозування чи тип інсуліну - зверніться до ендокринолога.

4. Коли лікар випише електронний рецепт - ви отримаєте повідомлення на ваш мобільний телефон з номером рецепту та кодом підтвердження.

5. Виберіть зручну для вас аптеку, яка має договір з НСЗУ на видачу інсулінів.

Або шукайте аптеку з наліпкою "+Інсуліни".

Також про найближчу аптеку можна запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

6. Завітайте до обраної аптеки. Назвіть аптекарю номер електронного рецепту та код підтвердження. Отримуйте інсулін безоплатно або з невеликою доплатою.

7. У випадку, якщо у вас немає телефону. Лікар, який виписує вам електронний рецепт, може роздрукувати рецепт на папері. Саме його і показуйте аптекарю.

8. Якщо в аптеці немає потрібного типу інсуліну, то його можна замовити. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити вам у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо вам відмовили, зверніться до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Теги: инсулин
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости