ОТГ Херсонщини запрошують до участі у Програмі місцевого системного розвитку


5 октября 2018 года.

З вересня 2018 року розпочалась інноваційна програма розвитку спроможності об'єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій - «Програма місцевого системного розвитку». Програма виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «Деспро» та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Цілі Програми:

Ефективне управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій;
Розвиток спроможності ОТГ формувати проекти розвитку для залучення інвестицій;
Врахування інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.

З ким працює Програма:

Об'єднані територіальні громади Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.

Об'єднані територіальні громади - майбутні партнери програми, відбиратимуться на конкурсних засадах.

Умови проведення конкурсного відбору:

Програма місцевого системного розвитку - Положення про відбір партнерських громад
Програма місцевого системного розвитку - Анкета для відбору партнерських громад
Граничний термін для подачі анкети на участь в конкурсі - 23 жовтня 2018 року.

Етапи роботи Програми:

1 ЕТАП

Відбір не менше 65 ОТГ для проходження навчання та надання підтримки по ефективному управлінню земельними ресурсами, розвитку спроможностей для прийняття стратегічних рішень та залучення інвестицій.
Відбір не менше 10 ОТГ для розробки комплексного плану управління земель ОТГ та щонайменше 2 інвестиційних проектів.
Вивчення та поширення серед ОТГ кращого передового досвіду управління земельними ресурсами.

2 ЕТАП

Проведення практичних тренінгів для визначених ОТГ по роботі з просторовими даними та управлінню земельними ресурсами з використанням GIS.
Навчання представників ОТГ за розробленим он-лайн курсом з управління проектами.
Семінари для визначених ОТГ щодо складання інвестиційних пропозицій та спілкування з потенційними інвесторами.

3 ЕТАП

Створення геоінформаційних баз даних ОТГ на онлайн платформі ArcGIS: ОТГ отримає повну інформацію по наявним земельним та іншим ресурсам у відкритому доступі.
Створення картографічної основи та електронної карти ОТГ з нанесенням шарів даних про межі громади та населених пунктів, межі територій сільських/селищних рад; забудови, територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та прибережних захисних смуг, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об'єктів.

4 ЕТАП

Розробка схем сучасного та перспективного використання і охорони земель всіх категорій та планування території ОТГ для містобудівних потреб.
Опублікування у відкритому доступі та публічне обговорення планів перспективного використання та охорони земель та містобудівних планів громади із врахуванням громадських та приватних інтересів.
Підтримка ОТГ в практичній реалізації комплексного підходу в управлінні земельними ресурсами з використанням GIS технологій.

5 ЕТАП

Створення економічних профілів 10 відібраних ОТГ - аналіз та оцінка фактичного стану розвитку території громади у динаміці.
Практичне застосування економічних профілів громад для визначення та реалізації не менше чотирьох напрямів впровадження інвестиційних проектів сільського розвитку для кожної з обраних ОТГ.
Презентація громадами інвестиційних проектів потенційним інвесторам, органам державної влади та міжнародним донорським організаціям.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости