ОТГ Херсонщини дослідили управління фінансами у колег з Вінниччини

ОТГ Херсонщини дослідили управління фінансами у колег з Вінниччини
26 марта 2019 года.

Наприкінці минулого тижня представники органів місцевого самоврядування ОТГ Херсонщини досліджували стан та перспективи децентралізації, туристичний потенціал у Вінницькій області, досвід організації бюджетного процесу у Барській ОТГ: відвідали об'єкти соціальної сфери у м. Бар, дізнались про ефективну організацію місцевого бюджетного процесу, перейняли досвід формування мережі бюджетних установ та забезпечення бухгалтерського обліку у закладах освіти; у Хмільницькій ОТГ дізнались про публічність та прозорість місцевого бюджетного процесу, ознайомились з туристичним та оздоровчим потенціалом міста.

Про застосування принципів публічності та прозорості бюджетного процесу на прикладі міста обласного значення Хмільник учасникам візиту розповіла начальниця фінансового управління міської ради Тетяна Тищенко. Цікавою та корисною стала практика щотижневих оприлюднень коштів міського бюджету на офіційному веб-сайті міста. Ця ініціатива стала можливою й системно впроваджується в рамках реалізації проекту «Міський бюджет - бачу, розумію, контролюю» у партнерській співпраці міської ради з ГО «ПРАВО».

Ми відвідали громади, де центрами є м. Бар, м. Гнівань та м. Хмільник, - це в рази більші міські бюджети, території, інфраструктура та населення, в порівнянні з нашими сільськими. Багато розповідати про ці міста не потрібно, кожен знає про цілющі санаторії Хмільника, чули про фестиваль стильної музики "БарРокКо", організатором якого є ГО "Актив Бар" в місті Бар; гранітний кар'єр та костел св. Йосипа у Гнівані. Кожна громада індивідуальна, має свої особливості, цінності, історію...але об'єднує усі громади одне, не побоюсь цього слова, якесь прямо "маніакальне" бажання жити краще, достойно, відкрито... по-європейськи. І саме в цьому бажанні ми всі рівні - Вінниця, Херсон, Чернівці, Тернопіль....всі! І ще, для мене особисто, було дуже важливим те, що я вкотре переконалася, що Херсонські громади крокують семимильними кроками вірним шляхом, хай не легким, тернистим, але вірним, - Оксана Басенко, Бехтерська ОТГ.

Можливість досліджувати успішні практики інших областей, завдяки Програмі «U-LEAD з Європою», дає можливість пришвидшувати позитивні зміни на місцях. Протягом трьох днів ми дізнались багато цікавого, наприклад, як представники органів місцевого самоврядування разом з громадськими організаціями можуть робити місцевий бюджет більш прозорим та відкритим. Це гарний показник зростання значущості громадянського суспільства в Україні, - Світлана Тютюнник, радниця з місцевих фінансів Херсонського ЦРМС.

Теги: отг
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости