Освітня катастрофа: в Херсоні окупанти хочуть створити 17 «базових шкіл»

Освітня катастрофа: в Херсоні окупанти хочуть створити 17 «базових шкіл»
03 / 08 / 2022

В окупованому Херсоні на початку 2022-2023 навчального року відкриються 17 «базових шкіл».

Такий висновок можна зробити, виходячи з повідомлень на окупантських пабліках.

Кількість шкіл, відкриття яких анонсується, - більша, ніж кількість в попередніх анонсах. Але все одно в місті відкриються далеко не всі школи.

Згідно з повідомленнями так званого «департаменту освіти й науки військово-цивільної адміністрації Херсонської області», в «базових школах» навчатимуться діти інших шкіл - тих, які розташовані в тому ж мікрорайоні міста, але не розпочнуть роботу на початку навчального року.

Скріни з Телеграм-каналів

«Базовими» стали школи, для яких окупанти змогли знайти керівників (здебільшого це - випадкові люди, бо педколективи відмовлялися від співпраці) й сформувати бодай якийсь штат педагогів.

Як на умовах анонімності прокоментувала це нововведення вчителька однієї з херсонських шкіл, сферу освіти міста чекає катастрофа.

«Якщо в такому формати навчальний процес почнеться з першого вересня, то я навіть не уявляю, який безлад відбуватиметься, особливо - на початку навчання. Одночасно формуватимуться й педагогічний колектив на чолі з новим директором, й класи, й педагоги будуть «притиратися» між собою, з учнями, а учні в класах - між собою. Ще й доведеться працювати за незнайомою програмою. В умовах такої дикої плутанини не може йтися про навіть більш-менш пристойну якість освіти», - каже вчитель.

Скоріше за все, навчальним процесом в «базових школах» опікуватиметься окупаційна влада, але не з метою турботи про якість освіти, а з метою ідеологічної обробки дітей. Скоріше за все, створюватимуться різні проросійські мілітарні дитиячі та юнацькі формування на кшталт «Юнармії» в окупованому Криму та в «Л/ДНР». Тому якість освіти в «базових школах» навряд чи буде на першому плані.

До того ж є велике небезпека того, що поновлення очного навчання - це ризики для життя та здоров'я дітей й школярів. Бо школи й дитсадки - дуже приваблива ціль для пропагандистських обстрілів з метою звинуватити ЗСУ у «терорі проти мирних херсонців».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости