Освітяни Херсонщини відмовляються переходити на російську систему викладання

Освітяни Херсонщини відмовляються переходити на російську систему викладання
02 / 06 / 2022

Абсолютна більшість херсонських вчителів відмовляється переходити на російську систему викладання, їхати до Криму на так звану «перепідготовку». Про це повідомив в ефірі регіонального марафону Суспільного заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

"Була одна група, каховський журналіст Батурін публікував фотографію і каховчани ідентифікували практично всіх учасників поїздки, які поїхали до Криму на цю перепідготовку. Інших повідомлень про те, що хтось погодився немає. Розповідали про зустріч, яку проводив так званий «голова» військової адміністрації Херсонської області Сальдо з директорами шкіл. На цю зустріч з директорами в приміщенні, яке суворо охороняється російськими військовими він прийшов у бронежилеті. Директори здається одинадцяти шкіл , всі відмовилися переходити на російську програму. Такі самі повідомлення я в приват отримував від колег з Генічеського району", - розповів Данилов.

За його словами, освітянам погрожують переважно звільненням і тим, що залишаться без грошей. На директорів шкіл, подекуди, здійснюється більш жорсткий тиск.

"Взагалі вся ситуація показала, наскільки важлива школа для соціальної структури громади. Ми всі можемо побачити, що без школи врядування повноцінне неможливе. Будуть докладати подальших зусиль для того, щоб схилити. Але тут декілька факторів, по-перше, інституційна слабкість Росії, по-друге, дуже великий виїзд і дітей і вчителів. Бо виїжджають найбільш активні люди, залишаються ті, які мають важливі причини не виїхати", - повідомив експерт.

Також за його словами, в окремих школах на лівобережжі вони все-таки зможуть за пару місяців дотиснути освітян. А в більшості будуть пробувати завозити можливо для знакових шкіл в Херсоні чи Генічеську якихось студентів. Але це теж дуже важко. Оскільки і фронт, і невизначеність, не так багато в Росії вчителів, студентів старших курсів педагогічних вишів для того, щоб цим скористатися.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости