Олігарх Курченко повертається до Херсона


5 февраля 2020 года.

Компанія "Нафта-траншипмент" (колишня Варуна-вест), близька до концерну ОККО, намагається допомогти олігарху Курченку легалізувати кошти, отримані незаконним шляхом.

Про це пише "Олігарх".

Зазначено, що співробітники херсонської поліції, сприяючи компанії "Нафта-траншипмент", заблокували діяльність держпідприємства ПОНП, підконтрольного Міненерго.

Раніше перевалку намагалися захопити за допомогою передачі об'єкта через вибір нового управителя АРМА, тоді резонанс змусив агентство скасувати результати конкурсу. Як з'ясувалося пізніше, переможець міг бути пов'язаний з холдингом "Ветек" Сергія Курченка.

Потім перевалка була продана за завищеною ціною компанії близькій до холдингу Нафтогаз, яка за допомогою поліції намагається зняти з перевалки арешт, позбавивши її статусу доказу у справі. Так співробітники ДСО і поліції Херсона сприяють легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, оскільки в угоді з купівлі Херсонської перевалки через сети містяться ознаки прихованої угоди.

"Колишній бенефіціар херсонської нафтобази Сергій Курченко через підставну "Нафта-траншипмент" за сприяння нафтових компаній, за рахунок незаконних доходів (отриманих з ОРДЛО і окупованого Криму), викупив через торги нафтоперевалку за економічно необґрунтовану ціну, і легалізував злочинні доходи" - йдеться в розслідуванні ДБР.

Вести слідство доручили Держбюро розслідувань, оскільки в схемах нового власника можуть брати участь представники поліції та інших державних структур.

Раніше суди відмовилися зняти арешт з нафтоперевалочного комплексу за запитом компанії близької до Галнафтогазу, оскільки він є доказом у провадженні у Сергію Курченко і його оточення.

Також саме Курченко міг сприяти роботі мережі "ОККО" в окупованому Криму і ОРДЛО. Як відомо, СБУ проводила обшук у львівському та київському офісах "Галнафтогазу", керуючого мережею АЗС ОККО, підозрюючи компанію в фінансуванні окупаційних "адміністрацій" шляхом незаконного функціонування мережі АЗС в Криму і в ОРДЛО.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости