Олег Панькевич вимагає зупинити плюндрування берега Дніпра, де загинули тисячі людей

Олег Панькевич вимагає зупинити плюндрування берега Дніпра, де загинули тисячі людей
12 октября 2013 года.

Народний депутат України від ВО "Свобода" Олег Панькевич вимагає встановити осіб, причетних до руйнування охоронної зони пам'ятника загиблим під час форсування Дніпра у березні 1944 року і території селища Антонівка Херсонської області, де тривали бойові дії та притягнути винних до відповідальності. Про це йдеться у зверненні народного депутата до Генерального прокурора Віктора Пшонки.

До народного депутата України Олега Панькевича неодноразово звертались мешканці селища Антонівка Херсонської области стосовно незаконного будівництва греблі на березі Дніпра. Під час виконання робіт із незаконного спорудження греблі за допомогою спеціальної техніки здійснювався відбір прибережного гравію безпосередньо в охоронній зоні пам'ятника воїнам, що загинули під час форсування Дніпра у березні 1944 року. Це також спричинило руйнування території, де точилися кровопролитні бої та загинули тисячі людей. Згідно із Законом України "Про охорону культурної спадщини" (із змінами та доповненнями від 16 грудня 2004 року) "місця бойових дій..., визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями..." вважаються об'єктами культурної спадщини (стаття 2, п.2) і охороняються державою.

Олег Панькевич зазначає, що з цього приводу надсилав депутатські звернення та запити прокурору Херсонської области К.Свіденку та в Генеральну прокуратуру України.

"Однак прокуратура не захотіла втрутитись у ситуацію та забезпечити дотримання законності, обмежившись формальними відписками. У результаті охоронну зону пам'ятника продовжують руйнувати, а обурені мешканці Херсонщини не можуть домогтися від органів влади реальних дій щодо захисту пам'яті полеглих у Другій світовій війні", - зазначив Олег Панькевич.

Народний депутат вимагає від Генерального прокурора України Віктора Пшонки встановити осіб, причетних до руйнування охоронної зони пам'ятника загиблим під час форсування Дніпра у березні 1944 року і території в селищі Антонівка Херсонської области, де тривали бойові дії. Націоналіст також вимагає притягнути винних до відповідальності та терміново відновити належну охорону та збереження місця загибелі тисяч людей.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости