У Херсонській області на тимчасово окупованих територіях незаконна зернова компанія встановила ціни на послуги елеваторів для сільськогосподарських товаровиробників.
Про це стало відомо з прайсу який оприлюднила незаконна зернова компанія.
Зазначається, що прийомка з авто та залізничного транспорту за тонну продукції, якщо це пшениця, ячмінь, гречка, овес, рис, просо, жито або сорго, коштуватиме 50 рублів. У випадку соняшнику, ріпаку, льону, гірчиці, сої, гороху або кукурудзи — 100 рублів за тонну.
Вартість зберігання зерна на елеваторах коливатиметься від 1 до 5 рублів за тонну на добу, залежно від тривалості періоду зберігання.
Окрім цього, за очищення одного тонно-відсотка пшениці та інших зернових потрібно буде заплатити 85 рублів, а за аналогічну послугу для соняшнику або ріпаку — 100 рублів. Сушіння зерна також обійдеться в 165 рублів для пшениці й 220 рублів для олійних культур.
Вартість відвантаження на автотранспорт становить 350 рублів за тонну для пшениці, ячменю, гречки, вівса, рису, проса, жита або сорго, та 450 рублів за тонну для олійних культур. Вартість відвантаження на залізничний транспорт становить 400 рублів за тонну для зазначених зернових культур і 500 рублів за тонну для олійних культур.
Переоформлення продукції на картку третіх осіб коштуватиме 10 рублів за тонну.
Нагадаємо, урожай зернових на лівобережжі Херсонщини цього року перевищив 1,3 мільйона тонн.
У кінці липня 2024 року на території дванадцяти так званих муніципальних округів тимчасово окупованої Херсонської області було введено функціональну “надзвичайну ситуацію” через загибель врожаю.
Зазначимо, що після знищення Каховської гідроелектростанції окупаційна влада не визнавала вплив руйнування ГЕС на забезпечення водою територій тимчасово окупованого лівобережжя області, проте пізніше Володимир Сальдо все ж підтвердив існування проблем з водою та поливом, внаслідок чого знизився відсоток врожаю.
Пізніше стало відомо, що окупаційна влада лівобережжя області почала розробляти карту геологічної розвідки для буріння артезіанських свердловин, аби відновити полив сільгоспугідь та хоче створити систему водопостачання без розрахунку на Каховську ГЕС.