Окупаційна влада Херсонської області відкрила у зоопарку біосферного заповідника “Асканія-Нова” контактний зоокуточок.
Про це йдеться у проросійських телеграм каналах.
“У нашому зоопарку відкрито контактний зоокуточок, мешканці якого – камерунські та нубійські кози, вівці Вессан, коза каморі, будуть раді частуванню і погладжуванням за вушком”, – повідомляється у дописі.
Із повідомлення стає очевидно, що інших тварин у зоокуточку, окрім кількох видів овець та кіз, не представлено.
Нагадаємо, раніше директор біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф. Е. Фальц-Фейна Віктор Шаповал зазначив, що, здійснюючи так звані обміни тваринами між тимчасово окупованими Херсонщиною та Кримом, росіяни міняли рідкісні види тварин із заповідника на одомашнені, які особливо великої цінності не мали.
До повномасштабного вторгнення на території заповідника проживало 27 рідкісних видів тварин, які занесені до “Червоної книги МСОП” та 7 видів – до “Червоної книги України” (кінь Пржевальського, кулан туркменський, зебра Греві, гвинторогий козел, гривастий баран, огар, степовий орел, сірий журавель, степовий журавель та інші). Деякі колекції рідкісних видів на сьогодні – практично втрачені.
Загалом в “Асканії-Нова” проживали більше 3 тисяч видів тварин. З самого початку заснування заповідника, перевага віддавалася розведенню саме видів копитних, які були пов’язані зі степовими або лісостеповими ландшафтами.
Територія Біосферного заповідника “Асканія-Нова” окупована з 24 лютого 2022 року.
Незаконним директором заповідника став Дмитро Мещеряков, якому інкримінували колабораціонізм.
Торік Мещеряков заявив про початок процесу переведення “Асканія-Нова” у федеральну власність Росії. З того часу почалися незаконні обміни тваринами між лівобережжям Херсонщини та окупованим Кримом.
У кінці квітня з’явилася інформація про те, що заповідник перебуває у критичному стані.
У травні 2024 року окупаційна влада заявила, що заповідник “Асканія-Нова” переходить у відання Міністерства природи Росії.