Окупаційне міністерство майнових та земельних відносин Херсонської області з 9 вересня по 10 жовтня проводитиме заходи з виявлення правовласників раніше утворених земельних ділянок.
Про це повідомили на сторінці так званої адміністрації Херсонської області.
Мова про ділянки, межі та основні характеристики яких “визначено до набрання чинності Законом про реєстрацію земельних ділянок”.
“Правовласникам раніше облікованих земельних ділянок, які вважаються відповідно до частини 4 статті 69 Федерального закону від 13 липня 2015 року № 218-ФЗ «Про державну реєстрацію нерухомості» (далі – Закон про реєстрацію) раніше врахованими або відомості про які відповідно до частини 9 статті 69 Закону про реєстрацію можуть бути внесені до ЄДРН як про раніше враховані, у разі відсутності в ЄДРН відомостей про такі земельні ділянки необхідно подати повідомлення про наявність права, яке раніше виникло, та документи, які встановлюють або підтверджують права”, – йдеться у дописі.
Зазначається, що правовласникам раніше облікованих земельних ділянок протягом 30 днів з дня опублікування цього повідомлення (9 вересня 2024 року, – МОСТ) необхідно звернутися до незаконного Багатофункціонального центру з надання державних і муніципальних послуг (МФЦ) за місцем проживання заявника.
Нагадаємо, у квітні 2024 року окупаційний уряд Херсонської області затвердив порядок захоплення покинутого житла. Документом визначено, що окупанти відтепер зможуть забирати у власників житлові будинки, квартири і кімнати.
Забрати майно можуть якщо воно не зареєстроване в російському Єдиному державному реєстрі нерухомості. Тобто, під цей пункт підпадає нерухомість людей, які виїхали з окупованої частини Херсонщини і фізично не зможуть внести нічого в російський реєстр.
У червні 2024 року на сайті незаконного уряду Херсонської області почали з’являтися переліки з адресами “покинутого” житла. Його власники мають протягом 30 календарних днів з’явитися до окупаційного міністерства майнових і земельних відносин Херсонської області у Генічеську з документами (паспорт громадянина Російської Федерації та правоустановчими документами на майно) для того, аби “виключити можливість вважати зазначені об’єкти нерухомого майна безгосподарними”.