Офіс Омбудсмана прийшов з перевіркою на дотримання протиепідемічних заходів до Херсонського СІЗО - зафіксовано низку порушень

Офіс Омбудсмана прийшов з перевіркою на дотримання протиепідемічних заходів до Херсонського СІЗО - зафіксовано низку порушень
22 апреля 2020 года.

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях Олександр Остапенко та регіональні представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш та Артем Коваль здійснили моніторинговий візит до Херсонського СІЗО з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.

"Існує проблема з дезобробкою службових приміщень, гостро не вистачає засобів індивідуального захисту та дезінфекції приміщень. Також в Херсонському СІЗО не виконується норма 2,5 м.кв. площі на одного утримуваного, камери перенаселені, ув'язненні утримуються на ліжках, які розташовані у три яруси. Через відсутність бюджетного фінансування протиепідемічних заходів, в установі немає коштів для придбання засобів індивідуального захисту, яких в установі гостро не вистачає (на 283 працюючих всього 280 - захисних масок). За час карантину установа отримала всього 2860 грн благодійної допомоги", - йдеться у повідомленні.

В Офісі Омбудсмана відзначили, що переповнені камери є сприятливим середовищем для розповсюдження коронавірусної інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб.

Як з'ясували монітори, жінки також утримуються з порушенням норм площі на одну особу, а питання щодо їх переміщення до інших установ досі не вирішено.

"Медична частина СІЗО недостатньо підготовлена до роботи на випадок масового надходження осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, у штаті немає лікаря-інфекціоніста та працівника-дезінфектора . Працівники медичної частини не достатньо забезпечені засобами захисту (відсутні комбінезони, окуляри тощо). Також відсутні швидкі тести на грип А, В, SARS-CoV2. В медичній частині ЦОЗ «Херсонський СІЗО» відсутні ліжко-місця для хворих, але спільно з лікарнею підготовлено 54 ліжка на випадок поширення інфекції", - зазначили в Офісі Омбудсмана.

Пресслужба відомства також повідомила, що у Херсонській спеціалізованій туберкульозній лікарні в штаті наявний лише 1 лікар інфекціоніст, є посада дезінфектора, призначено 2 позаштатних працівники медичної частини, які також недостатньо забезпечені засобами захисту.

Як вказали монітори у своєму звіті, у Херсонському СІЗО не визначений алгоритм дій щодо переміщення хворої особи у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ.

"Порушуються права засуджених та осіб, узятих під варту на безпечні умови утримання. Зокрема, не проводиться дезінфекція приміщень для прогулянок. Відсутні графіки погодинної обробки приміщень. Кількість дезінфекційних засобів та засобів особистої гігієни не відповідає передбаченому тримісячному запасу. В медичній частині Херсонського СІЗО немає штатних посад працівника дезінфектора. Керівництвом призначено 3 працівника-дезінфектора з-поміж засуджених, проте дезінфекцію в камерах ув'язнені проводять самостійно", - зазначили В Офісі Омбудсмана.

Зазначені та інші недоліки були доведені до відома керівництва установи та будуть направлені у вигляді звіту до Міністерства юстиції України.

Теги: сизо
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости