29 січня українці відзначають день пам’яті Героїв Крут.
101 рік тому молоді захисники Української Народної Республіки біля залізничної станції Крути на Чернігівщині вступили в нерівний бій із більшовицькими військами, що наближалися до столиці – міста Києва. Своє героїчною самопожертвою вони вписали нову сторінку в історію українського визвольного руху.
Як крутянці пов’язані з Херсонщиною?
Про це розповіли на сторінці Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України у фейсбук.
Більшість учасників бою під Крутами – мешканці Київщини, Чернігівщини, Полтавщини, Галичини та Волині. Втім, з нашим краєм цю історичну подію поєднує ім’я одного із крутянців – видатного українського лікаря-хірурга, доктора медичних наук, професора Юрія Вороного (1895-1961).
У січні 1918 року він як студент-медик Київського університету добровільно вступив до складу перев’язувального загону військ УНР і взяв безпосередню участь у кривавому бої під Крутами.
Згодом, вже за радянських часів, працюючи головним лікарем Херсонської народної лікарні №1 (нині – обласна лікарня), він уперше в світовій практиці здійснив успішну трансплантацію нирки людині (3 квітня 1933 р.).
У лютому 2016 року в процесі декомунізації топонімічних назв вулиця Клари Цеткін у Херсона була перейменована на вулицю хірурга Вороного.