Один з учасників бою під Крутами мешкав у Херсоні

Один з учасників бою під Крутами мешкав у Херсоні
29 января 2019 года.

29 січня українці відзначають день пам'яті Героїв Крут.

101 рік тому молоді захисники Української Народної Республіки біля залізничної станції Крути на Чернігівщині вступили в нерівний бій із більшовицькими військами, що наближалися до столиці - міста Києва. Своє героїчною самопожертвою вони вписали нову сторінку в історію українського визвольного руху.

Як крутянці пов'язані з Херсонщиною? 

Про це розповіли на сторінці Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України у фейсбук.

Більшість учасників бою під Крутами - мешканці Київщини, Чернігівщини, Полтавщини, Галичини та Волині. Втім, з нашим краєм цю історичну подію поєднує ім'я одного із крутянців - видатного українського лікаря-хірурга, доктора медичних наук, професора Юрія Вороного (1895-1961).

У січні 1918 року він як студент-медик Київського університету добровільно вступив до складу перев'язувального загону військ УНР і взяв безпосередню участь у кривавому бої під Крутами.

Згодом, вже за радянських часів, працюючи головним лікарем Херсонської народної лікарні №1 (нині - обласна лікарня), він уперше в світовій практиці здійснив успішну трансплантацію нирки людині (3 квітня 1933 р.).

У лютому 2016 року в процесі декомунізації топонімічних назв вулиця Клари Цеткін у Херсона була перейменована на вулицю хірурга Вороного.

Теги: крути
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости