ОДА: На Херсонщині посилять контроль за надрокористуванням


19 июля

Про це говорили на традиційній селекторній нараді під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Козиря.

Нагальним проблемним питанням для Херсонщини є незаконний видобуток корисних копалин, у тому числі питних підземних вод, які є основним джерелом питного водопостачання населення Херсонської області.

Більшість суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання області становлять комунальні підприємства. Їм необхідно оформити спеціальні дозволи на користування надрами.

Також, у другому кварталі 2021 року в області територіальним органом Державної екологічної інспекції України здійснено 47 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері контролю за видобутком підземної води та 7 перевірок у сфері контролю твердих корисних копалин.

В.о. директора Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів облдержадміністрації Ольга Філіна зазначила: «У сфері контролю твердих корисних копалин за результатами перевірок порушень не виявлено, однак за результатами перевірок у сфері контролю підземної води складено 65 протоколів про адміністративне правопорушення на суму 10 319 грн. Виконано розрахунки збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері контролю підземної води. У результаті пред'явлено 6 претензій на суму 1 млн 462 тис. грн».

Додатково, упродовж 2021 року слідчими підрозділами, а також підрозділами дізнання Головного управління Національної поліції в Херсонській області розпочато досудові розслідування по 10 кримінальних провадженнях, які тривають і сьогодні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости