ОДА: Минулоріч на Херсонщині реалізовано ряд заходів, направлених на підтримку підприємців


18 февраля

На виконання Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» в Херсонській області, з метою створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, забезпечення розвитку суб'єктів малого і середнього підприємництва з метою формування конкурентного середовища та підвищення рівня їх конкурентоспроможності, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб'єктів малого і середнього підприємництва, забезпечення зайнятості населення шляхом підтримки підприємницької ініціативи громадян, обласною державною адміністрацією протягом 2020 року здійснено ряд заходів.

Зокрема, протягом 2020 року в Херсонській області отримали одноразову матеріальну допомогу застраховані особи - одноразову виплату держави у зв'язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб'єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, 6591 фізичних осіб-підприємців та 3626 найманих працівників.

Для надання одноразової матеріальної допомоги суб'єктам господарювання - одноразової виплати держави суб'єктам господарювання задля збереження робочих місць з метою виплати найманим працівникам суб'єкта господарювання одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), визначено 5507 суб'єктів малого і середнього підприємництва області ( з них 4700 - це фізичні особи-підприємці - застраховані особи) для 10,9 тис. працівників на загальну суму 68,5 млн грн.

Також надано одноразову компенсацію суб'єктам господарювання - одноразову виплату держави суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 384 тис. грн для 39 юридичних осіб.

В партнерстві з ПРООН проведено Оцінку впливу COVID-19 на соціально-економічний розвиток Херсонської області. Данні, пропозиції та рекомендації, що були отримані через опитування громад Херсонської області та структурних підрозділів обласної державної адміністрації упродовж серпня-вересня 2020 року лягли в основу розробки проекту Плану заходів з подолання негативного впливу СОVID-19 на соціально-економічний розвиток Херсонської області та проекту Програми розвитку малого і середнього підприємництва області на 2021-2023 роки.

За напрямом фінансово-кредитної підтримки суб'єктів малого та середнього підприємництва в рамках завдань та заходів обласної цільової програми розвитку харчової та переробної галузі Херсонської області на 2020 - 2025 роки заключено 2 договори, кошти перераховано заявникам на загальну суму 700 тис.грн.

За рахунок кредитних ресурсів фінансових установ та грантів у поточному році в агропромисловій сфері створено 9 об'єктів крафтової переробки, у тому числі із залученням коштів конкурсу проектів з підтримки малого бізнесу «Бізнес-трамплін».

З метою стабілізації під час карантинних обмежень ринків збуту сільськогосподарської продукції, виробленої місцевими товаровиробниками, запущено проект Відкритий ринок, який реалізовується громадською організацією Освітньо-аналітичний центр розвитку громад у партнерстві з Асоціацією міст України. В рамках проекту створено електронну платформу- майданчик, на якому виробники сільськогосподарської продукції та її споживачі можуть зустрітись без посередників та здійснювати торговельні операції. Херсонські суб'єкти агропромислового виробництва поінформовані стосовно зазначеного питання. Крім цього, Українською плодоовочевою асоціацією на базі Telegram була створена платформа для торгівлі всіма видами плодоовочевої продукції на ринку України «УкрОпт», до якої вже приєдналося понад 1000 учасників.

Через активний пошук міжнародної технічної допомоги та іноземних кредитних ліній для підтримки суб'єктів малого та середнього підприємництва проведено конкурс місцевих ініціатив в рамках проєкту ПРООН «Місцевий соціально-економічний розвиток». За результатами конкурсу буде реалізовано 10 проєктів у громадах області, згрупованих у 5 тематичних кластерів, в таких сферах, як охорона здоров'я, освіта, доступ до адміністративних послуг, розвиток місцевої економіки та соціальне підприємництво.

У рамках Канадсько-Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва надано гранти на підтримку малого та середнього підприємництва області: для фермерського господарства «Сапераві» закуплено барботажну мийку, створено проект «Підвищуємо прибутковість виробників» для комплексної підтримки груп виробників продукції плодоовочівництва, в Таврійському державному агротехнологічному університеті облаштовано пасіку для практичної підготовки студентів. Проект систематично надає представникам малого і середнього підприємництва консультаційну, фінансову підтримку, проводиться навчання, надається інформація з питань маркетингу, агрономії, новітніх технологій, ринків збуту сільськогосподарської продукції та ринків насіння, добрив, засобів захисту рослин, енергоресурсів та засобів механізації.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости