Обстрілами Запорізької АЕС росіяни хочуть знеструмити південь України

Обстрілами Запорізької АЕС росіяни хочуть знеструмити південь України
06 / 08 / 2022

Державне підприємство "Енергоатом" заявило, що нещодавніми обстрілами Запорізької АЕС російські загарбники хочуть знеструмити південь України.

Про це повідомляється у Telegram-каналі підприємства.
У "Енергоатомі" пророкують нові обстріли станції.

"Акти ядерного тероризму на Запорізькій АЕС - її артилерійські обстріли - мають на меті руйнування інфраструктури станції, пошкодження всіх ліній електропередач, через які йде видача електроенергії в енергосистему України, знеструмлення півдня країни.

Такими діями рашисти перейшли до нового сценарію - сценарію руйнувань, створення ядерної та радіаційної аварії на ЗАЕС. Тому обстріли станції, з високою ймовірністю, продовжаться", - заявили на підприємстві.

"Енергоатом" закликає міжнародні організації та співтовариство тиснути на Росію задля демілітаризації території Запорізької атомної електростанції.

"Якщо зараз цього не зробити, то росія реалізує свій план із перетворення ЗАЕС на військову базу ядерних терористів. Цьому зараз сприяють активні дії представників Росатома, які перебувають на станції та координують спеціальну програму з відрізання ЗАЕС від енергосистеми України шляхом пошкодження за допомогою артилерійських обстрілів всіх ліній зв'язку ЗАЕС із енергосистемою України", - зазначили у "Енергоатомі".

Крім руйнування інфраструктури, росіяни також хочуть знеструмити станцію і запустити дизель-генератори для охолодження ядерного палива.

Також ситуацію на ЗАЕС ускладнює фактичне мінування енергоблоків №1 та 2 - у їх машинних залах росіяни розмістили військову техніку.

Це на додаток до мінування берегової лінії Запорізької АЕС за лінією ставка-охолоджувача і прилеглого берега Каховського водосховища.

"Невдовзі це все з високою ймовірністю може призвести до ядерної та радіаційної катастрофи, наслідки якої відчує не тільки Україна, а й вся Європа", - попередили на підприємстві.

Раніше повідомлялось про те, що новокаховський колаборант Віталій Гура помер від отриманих поранень.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости