Обсеремося всі, - головний санлікар Херсонщини

Обсеремося всі, - головний санлікар Херсонщини
17 мая

Херсонщина перебуває на порозі серйозних ускладнень епідситуації та можливо спалахів грізних інфекційних захворювань.

Про це повідомив головний санлікар області Юрій Ромаскевич.

За його словами, передумов для цього декілька.

По-перше, існують реальні проблеми з водопостачанням у деяких населених пунктах, відсутність достатньої кількості гіпохлориту натрію для дезінфекції води та знезараження стічних вод (на деяких водопостачальних підприємствах запас 4-5 днів). До цього ще додається повна відсутність контролю за станом питної води.

По-друге - це неможливість повноцінного контролю за станом води у відкритих водоймах та місцях пляжного відпочинку.

Не додає оптимізму і повна безконтрольність суб'єктів господарювання особливо продовольчої групи, стихійна торгівля продуктами харчування, у тому числі невідомого походження, порушення умов їх зберігання.

І найголовніше - недотримання правил інфекційного контролю у лікувальних закладах.

«Минулого тижня наприклад ми виявили сальмонеллу у стічних водах обласної дитячої клінічної лікарні», - каже Ромаскевич.

І додає, що: «Все це (а це далеко не все) на тлі поступового підвищення температури довкілля створює умови для спалахів захворювань кишкової групи».

Чи можуть сьогодні лікувальні заклади ефективно лікувати ці захворювання? На жаль ні!

Комбінація дефіциту антибактеріальних засобів та розчинів для внутрішньовенного введення при зневодненні також може призвести до великої кількості летальних випадків. Проблематичним є і проведення епідрозслідування в осередках.

«Перепрошую у фахівців за спрощену подачу інформації та деяку фривольність - але ОБОСРЕМОСЯ ВСІ! Мікроорганізму абсолютно немає різниці якою мовою ти розмовляєш, який у тебе достаток, йому абсолютно наплювати навіть на наявність автомата. Тому кожен на своєму місці має сьогодні вирішити питання нашої загальної біологічної безпеки - від обивателя, який не вживає некип'ячену воду до суб'єктів господарювання, які дотримуються санітарних норм і правил і лікувальних установ, які створили хоча б мінімальний запас замісних розчинів, антибіотиків і дезінфектантів», - вважає він.

Зі свого боку Ромаскевич каже, що спеціалісти технологічно готові забезпечити необхідну кількість лабораторних досліджень лише найближчим часом (запасів реагентів мають на 14-20 днів) в умовах моніторингу ситуації та на 3-5 днів в умовах епідемії.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости