НСЗУ заплатила лікарням Херсонщини більше 28,3 млн грн за лікування пацієнтів з COVID-19 у ІІІ кварталі 2021


2 декабря 2021 года.

Лікування пацієнтів з COVID-19 оплачує Національна служба здоров'я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі безоплатна.

1 455 пацієнтів з ковідом були госпіталізовані у Херсонській області з липня по вересень 2021 року. З них 301 у легкому стані, 957 у середньому та 197 - важкому. За їх лікування НСЗУ заплатила понад 28,3 млн грн 6 лікарням області. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 19 медичних команд.

Станом на сьогодні в області вже 11 лікарень мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.

Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:
? огляд, тестування на COVID-19;
? вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
? вся діагностика та аналізи;
? ліки та знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров'я, за третій квартал 2021 року в області провакциновано 124 802 особи, з них двома дозами 90 032.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Херсонської області отримали майже 7,9 млн грн.

Для того, щоб щепитися від COVID-19 не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти щеплення на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Національна служба здоров'я - прозорий закупівельник медичних послуг. Кожен може в реальному часі слідкувати за діяльністю НСЗУ на сайті служби або ознайомитися з квартальними та річними звітами. Звіт за третій квартал роботи у 2021 році: https://nszu.gov.ua/storage/files/3qrt2021-report.pdf.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости