Новоутворені громади півдня України розпочали роботу над формуванням спроможних освітніх мереж


13 мая 2021 года.

Освітяни та управлінці з дванадцяти територіальних громад шести південних областей України (Межівська і П'ятихатська з Дніпропетровської, Олександрівська і Новоуспенівська із Запорізької, Помічнянська і Великосеверинська з Кіровоградської, Новоодеська і Кам'яномостівська з Миколаївської, Шабівська і Павлівська з Одеської, Бериславська і Горностаївська з Херсонської) 12-13 травня взяли участь у початковому засіданні робочих груп у рамках нової програми підтримки громад у формуванні спроможних мереж надання послуг, започаткованої Програмою «U-LEAD з Європою». Захід відбувся на базі Херсонського регіонального офісу Програми.

Перше дводенне засідання було присвячено теорії формування спроможних освітніх мереж.

«Метою децентралізації є формування ефективного місцевого самоврядування для надання якісних та доступних публічних послуг незалежно від місця проживання громадян. Програма "U-LEAD з Європою" робить вагомий внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Управлінські рішення, які зокрема стосуються освітніх мереж, повинні прийматися з урахуванням багатьох чинників, зокрема й з проведенням консультацій з громадськістю, тож наша Програма буде надавати експертну підтримку, фахові рекомендації, щоб ваші рішення як органів місцевого самоврядування були зваженими та ефективними, а також правильними для вашої громади», - зазначив у своєму виступі керівник Південного Хабу Програми "U-LEAD з Європою" Ярослав Перепадя.

«Сьогодні стартує діяльність нашої робочої групи, яка буде спрямована на формування спроможної освітньої мережі у громадах. Наша група складається з представників різних місцевих рад - міських, сільських і селищних, і я впевнена, що діяльність цієї групи буде дуже ефективною і досягне поставлених вами цілей», - привітала учасників зустрічі Оксана Сілюкова, керівниця Херсонського регіонального офісу.

Зазначимо, що метою цієї програми є підтримка діяльності робочих груп з обміну досвідом та налагодження контактів і співпраці між представниками громад з метою підготовки та реалізації планів створення спроможних мереж надання освітніх послуг.

Ключовими завданнями робочої групи є:

- підвищення потенціалу представників громад у побудові спроможної освітньої мережі відповідно до потреб громади,

- надання консультаційної підтримки під час формування оптимальної моделі спроможної освітньої мережі

- створення можливостей для обміну досвідом та кращими практиками, узагальнення результатів для подальшого поширення та використання.

Всього у програмі беруть участь представники 48 громад з усієї України, 12 з них - з південних областей. В громадах, представники яких увійшли до цієї робочої групи, проживають понад 150 тис. мешканців, з яких більше 20 тисяч - діти дошкільного та шкільного віку.

У рамках програми підтримки громад у формуванні спроможних мереж надання послуг «U-LEAD з Європою» пропонує:

- вивчити та використати досвід громад, що вже здійснили такі кроки, скориставшись їх уроками та слушними порадами,

- враховувати досвід та напрацювання колег із інших громад, що також здійснюють зміни, обмінюючись досягненнями та шляхами виходу зі складних ситуацій,

- можливість втілити на практиці одержані знання щодо формування мереж, створивши в громаді спроможну мережу надання послуг,

- менторську підтримку експерта.

Учасників програми було відібрано на конкурсній основі.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости