Новації в проведені ЗНО на Херсонщині

Новації в проведені ЗНО на Херсонщині
17 апреля 2015 года.

Зовнішнє незалежне оцінювання цього року має ряд значних новацій. Зокрема, у 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

• Українська мова і література
• Історія України
• Математика
• Біологія
• Географія
• Фізика
• Хімія
• Англійська мова
• Іспанська мова
• Німецька мова
• Російська мова
• Французька мова

Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності - базового і поглибленого, обрати який можливо було під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначається Правилами прийому до вищого навчального закладу.

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал»,тобто та кількість тестових балів, яку повинен набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100-200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 16 жовтня 2014 року №106 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015 році» визначено дати проведення пробного ЗНО:
21 березня 2015 року - з української мови і літератури;
28 березня 2015 року - з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

Реєстрація відбувалась у строки з 1 листопада по 15 грудня. Зареєструвались для проходження тестування 2337 осіб.

У Херсонській області для проведення ПЗНО було організовано 9 пунктів тестування : 4 - у м. Херсон, 2 - у Новій Каховці і по одному у м. Цюрупинськ,
м. Каховка та м. Генічеськ. Явка учасників на І сесії склала 95,5%, на ІІ сесію - 86,2% від кількості зареєстрованих.

Реєстрація на ЗНО основної сесії розпочалася 5 січня і тривала до 20 лютого. Для осіб, які проживають або проживали на окупованій території (Автономна Республіка Крим та місто Севастополь) і територіях, де здійснюється антитерористична операція, термін реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні ПРОДОВЖЕНО до 20 квітня 2015 року.

Термін подання реєстраційних документів особами з числа учасників антитерористичної операції ПРОДОВЖЕНО до 20 травня 2015 року.

Абітурієнти, які зареєструються з 21 лютого до 20 квітня, братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури під час додаткової сесії (09 червня 2015 року), з інших предметів - під час основної сесії.

Для осіб із указаних територій, які через поважні причини не зможуть взяти участь у додатковій сесії з української мови і літератури 09 червня 2015 року, повторну додаткову сесію з цього предмета буде проведено 27 червня 2015 року.

Для участі у ЗНО в Херсонській області на основну сесію зареєструвалося 8975 учасників. Для проведення ЗНО з української мови та літератури на базі ЗНЗ та ВНЗ, яке відбудеться 24 квітня, створено 44 пункти проведення ЗНО у всіх містах і районах області. У м. Херсон - 14, м. Цюрупинськ - 3, м. Берислав, смт. Білозерка, м. Генічеськ, м. Гола Пристань, м. Каховка, м. Нова Каховка, Новотроїцьке, м. Скадовськ та смт. Чаплинка - по 2 пункти тестування, в інших районних центрах - Велика Лепетиха, Велика Олександрівка, Верхній Рогачик, Високопілля, Горностаївка, Іванівка, Каланчак, Нижні Сірогози, Нововоронцовка - по 1 пункту ЗНО.
Відповідно до частини 10 статті 45 Закону України «Про вищу освіту» наказом від 23.03.2015 року УЦОЯО запроваджує практику оприлюднення результатів ЗНО на персональних сторінках учасника ЗНО разом з можливістю отримання засвідчених копій виконаних сертифікаційних робіт.

Херсонський регіональний центр оцінювання якості освіти в період свого становлення вже здійснює ряд заходів, відповідно до нормативних актів Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти:

• Організація та проведення ІІІ етапів апробації тестових завдань ЗНО в он-лайн режимі (залучено близько 1800 учнів 11 класів області).

• Формування, навчання та організація роботи експертних груп по формуванню «порогового балу» за методикою В.Ангоффа.

• Організація навчально-методичних семінарів для персоналу пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

• Навчання екзаменаторів та створення пункту перевірки відкритої частини - бланків Б та А+/Б+ з української мови та літератури та з англійської мови.

• Сприяння здійсненню громадського спостереження на пунктах проведення ЗНО у Херсонській області, реєстрація суб'єктів громадського спостереження.

Користуючись нагодою, хочу поінформувати абітурієнтів, які будуть складати ЗНО у 2015 році. На інформаційних сторінках учасників ЗНО розміщенні запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, в яких вказані назви навчальних закладів, на базі яких будуть створені пункти проведення ЗНО. ЗВЕРТАЮ УВАГУ, що в 2015 році вони не надсилатимуться поштою.

Запрошення-перепустки слід самостійно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та РІN-кодом, указаним у ньому. та разом з паспортом або іншим документом, що засвідчує особу, за яким здійснена реєстрація, і сертифікатом учасника ЗНО вчасно прибути до пункту тестування.

Особи, які виявили бажання пройти ЗНО у 2015 році, подали всі необхідні реєстраційні документи, але не отримали Сертифікат, повинні терміново звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти, в який надсилали документи, або до поштового відділення, індекс якого вказали у реєстраційній картці. Відповідно до Правил надання поштового зв'язку не вручені адресатам поштові відправлення зберігаються в об'єктах поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження. По закінченню терміну зберігання поштові відправлення будуть повернені до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Памятайте! Без Сертифіката ЗНО-2015 вхід у пункт проведення зовнішнього незалежного оцінювання неможливий!

Теги: освіта, зно
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости