Адміністрація виправної колонії суворого режиму №3 міста Скопін Рязанської області РФ, де наразі знаходиться викрадений та незаконно засуджений новокаховський журналіст і громадський діяч Сергій Цигіпа, змушує чоловіка працювати, а за відмову від роботи переводить з загальної камери до карцеру.
Про це виданню ZMINA повідомила його дружина та активістка Олена Цигіпа.
За словами жінки, поки Сергій перебував у карцері вона, не змогла йому відправити посилку, тому що за правилами колонії це можна зробити один раз на пів року, а у загальній камері він був лише оди-два дні.
“Я дуже хвилююсь, що він там знаходиться без теплих речей, бо йде зима, а в Росії вона дуже швидко приходить”, – пояснює Олена Цигіпа.
Наразі Сергій Цигіпа не виходить на зв’язок із дружиною, тому Олена не знає, чи доходять до нього її листи.
“Саме тому ми поїхали в міжнародний адвокаційний тур, щоб розповідати світовій спільноті про беззаконні дії росіян на всіх рівнях влади”, – додає вона.
За словами Олени, її чоловіка постійно відправляють до дисциплінарного ізолятора. Зокрема, чоловіка карали через знайдені у його тумбочці цукерки або незастібнутий верхній ґудзик на тюремній робі. Працівники пенітенціарної установи зараховують це як порушення режиму у в’язниці.
“Коли одного разу він був на спортивному майданчику, наглядач його запитав, що він там робить. Він пояснив, що у нього вільний час і він має право. Йому відповіли, що він має право лише на те, що вони йому дозволять. Вони карають в’язнів за підкидання вгору плашок з водою та шматочків хліба. Тобто вони роблять людей безвольними та безправними”, – розповіла Олена Цигіпа виданню ZMINA.
Сергія Цигіпу викрали 12 березня 2022 року. Після викрадення його телефон використовувався росіянами для викрадень інших людей.
Через це в полон потрапив, як мінімум, каховський журналіст Олег Батурін. Він чув голос Сергія Цигіпи у будівлі Херсонської ОДА, куди потрапив після викрадення.
Росіяни у Криму засудили Цигіпу за 6 засідань і оголосили йому вирок 6 жовтня минулого року. Йому призначили 13 років в’язниці.
У лютому 2024 року стало відомо, що російська апеляція залишила в силі цей вирок.