Прокуратура повідомила про підозру у пособництві РФ незаконній заступниці начальника Херсонського морського торгівельного порту Тетяні Ясенчук.
Про це стало відомо з повідомлення на сайті Офісу Генпрокурора України.
Слідчі встановили, що у 2022 році вона добровільно погодилась обійняти посаду “заступниці з фінансів та економіки” у захопленому росіянами ДП “Херсонський морський торгівельний порт”.
Вона особисто брала участь у захопленні його майна, а згодом наладжувала роботу підприємства за законами РФ. Зокрема, вела фінансові документи, здавала звіти у податкові та інші підконтрольні Кремлю інстанції та сприяла економічній так званій інтеграції до системи управління, йдеться у повідомленні.
Крім цього, Ясенчук була у складі спеціальної комісії із захоплення майна інших українських підприємств.
За це їй може загрожувати довічне ув’язнення.
Минулого року стало відомо, що суд арештував майно Тетяни Ясенчук. Окрім незаконного обіймання посади в порту, вона проводила російський референдум восени 2022 року як членкиня незаконної дільничної виборчої комісії у Центральному районі Херсона.
Нагадаємо, на початку жовтня 2022 року СБУ повідомила про підозру в державній зраді Андрію Харитонову, якого окупанти призначили керувати захопленим херсонським морським портом.
Однак вже на початку лютого 2024 року, самі ж росіяни обвинуватили його у махінаціях з майном, закупівлею товарів і послуг, а також у небажанні працювати.