Не контролювати, а допомагати: розпочинає роботу новий орган перевірки якості освіти


16 ноября 2018 года.

В усіх регіонах України створять територіальні органи, які відповідатимуть за дотримання якості освіти та якості освітньої діяльності.

Новий органі називатиметься Державна служба якості освіти України, йдеться у рішенні Кабінету міністрів від 7 листопада.

До кінця року розпочнуть набирати спеціалістів, які будуть допомагати школам у побудові та покращенні якості освіти у школах.

Серед їхніх задач: інституційний аудит шкіл, надання рекомендацій щодо організації та функціонування їх роботи, експертиза та затвердження нетипових освітніх програм, акредитація неурядових організацій незалежно оцінюватимуть якість освіти і діяльності шкіл.

В рішенні Кабміну зазначається, що утворення нової служби дозволить закласти основу для формування і розвитку зовнішньої системи забезпечення якості освіти, реалізації прав та інтересів учнів, шкіл та держави в цілому.

Нагадаємо, що в рамках реформи Нової української школи було ліквідовано атестацію та державний нагляд за діяльністю закладів освіти. Натомість, введено новий інструмент зовнішньої системи забезпечення якості - інституційний аудит, який і повинна здійснювати Державна служба якості освіти.

Експертка з освітньої реформи проекту "Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ", який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Лілія Боровець зазначає, що це кардинально нових підхід оцінювання якості освіти у навчальних закладах.

«Це новий підхід та альтернатива застарілим перевіркам навчальних закладів. Державна служба якості освіти буде помічником та радником, щоб покращити весь в цілому процес надання освітніх послуг, реагувати на проблемні питання шкіл», - підкреслила Лілія Боровець.

Теги: освіта
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости