Національний Банк України презентував у Херсоні оновлену банкноту номіналом 500 гривень

Національний Банк України презентував у Херсоні оновлену банкноту  номіналом 500 гривень
15 апреля 2016 года.

Сьогодні, 15 квітня, у Херсоні було презентовано оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року. Презентація відбувалася за участі представників Національного банку України в Херсонській області Андрія Граділя, Дмитра Мостепана та Наталії Мальт.

Фактично оновлена 500-гривнева банкнота  цього року з удосконаленою системою захисту увійшла в обіг  цього тижня - 11 квітня. Ця банкнота продовжує оновленням номінального ряду банкнот зразка 2003-2007 років, робота над яким розпочалася ще у 2012 році у рамках Стратегічної програми з удосконалення організації готівкового обігу в Україні на 2013-2018 роки.

Введення в обіг нових 500 гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік. Нові банкноти заміщуватимуть зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу. Станом на 01 квітня 2016 року в обігу перебувало 243,5 млн. шт. банкнот номіналом 500 гривень.

Банкноти зразка 2006 та 2015 років знаходитимуться в обігу одночасно. Громадянам не потрібно обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. 

НБУОсновний фактор, що зумовлює необхідність оновлення банкнотного ряду - це посилення їх безпеки. Згідно з європейськими стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Нові грошові знаки не тільки змінюють дизайн, а й удосконалюють свою систему захисту.

Ці банкноти мають посилену систему захисту. На банкнотах запроваджено нові елементи захисту для візуального контролю з оптично-змінними ефектами, які перевіряються при зміні кута нахилу банкноти.

Це "віконна" (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення) і елемент SPARK - зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого. Розміри банкноти з удосконаленою системою захисту не змінилися. Кольорова гама теж залишилася майже незмінною. Всі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів. Наприклад, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, змістився в центр лицьового боку банкноти.

новая банкнота

Також Національний банк України розробив інноваційну технологію для створення банкнотного паперу.

Тепер український льон використовуватиметься для виготовлення банкнот гривні. Першу партію паперу із частковим вмістом льону виготовлено та направлено на БМД для випробувань. Незабаром такі гроші можуть з'явитися у гаманцях українців. Вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. За попередніми оцінками така імпортозаміна дозволить знизити витрати на виготовлення банкнотного паперу на 10 - 15 %.

Крім того, природні властивості волокна льону значно перевищують за механічною міцністю волокна бавовни, забезпечуючи кращу зносостійкість паперу, тобто здатність протистояти механічному впливу. Завдяки цьому підвищиться зносостійкість банкнот на 5 - 10%.

Візуально банкноти зі 100% вмістом бавовни абсолютно не відрізняються від банкнот з частковим використанням льоноволокна. Відрізнити їх зможе лише експерт, застосувавши спеціальні хімічні речовини. Таким чином льоноволокно слугуватиме ще одним додатковим елементом захисту гривні від підробок.

Теги: деньги
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости