Нардеп Сех попросила помощи у херсонского горсовета

Нардеп Сех попросила помощи у херсонского горсовета
4 июля 2013 года.

К и.о. мэра обратилась народный депутат Украины Ирина Сех относительно поддержки законопроекта «О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно зачисления экологического налога» от 29.01.2013 № 2126 о возвращении к распределению средств экологического налога, который был предусмотрен Бюджетным кодексом Украины во время его принятия, а именно: на уровне 2011-2012 годов, не сбавляя процента отчислений экологического налога в местные бюджеты.

Об этом говорится в проекте решений, который опубликован на официальном сайте городского совета Херсона.

С целью поддержания соответствующей законодательной инициативы народного депутата Украины Сех как такой, которая направлена ??на экономически обоснованное распределение государственных средств, усиление роли местного самоуправления, подготовлен проект решения Херсонского городского совета «Об обращении в Верховную Раду Украины по законопроекту« О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно зачисления экологического налога »от 29.01.2013 № 2126.

В горсовете предлагается данный вопрос вынести на рассмотрение сессии городского совета.

Текст обращения( Языком оригинала, без изменений)

Звернення
до Верховної Ради України стосовно законопроекту
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
щодо зарахування екологічного податку»

Шановні народні депутати !


Висловлюємо свою повагу та звертаємося до вас із пропозицією підтримати законодавчу ініціативу народного депутата України Сех І.І. стосовно внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку, а саме: не зменшувати у порівнянні із 2011-2012 роками відсотка відрахувань екологічного податку до місцевих бюджетів з 01.01.2014.

Відповідно до статті 50 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Згідно з частиною першою статті 47 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища утворюються у складі відповідного місцевого бюджету за місцем заподіяння екологічної шкоди.

На сьогодні існують ознаки порушення принципу справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами, визначеного статтею 7 Бюджетного кодексу України. Так, у місцях заподіяння екологічної шкоди, де забруднюються атмосферне повітря, водні об'єкти та розміщуються відходи, відбувається зменшення відсотка відрахувань екологічного податку до спеціального фонду місцевих бюджетів з 70% у 2012 році, 47% - 2013, до 35% - у 2014 році. При цьому збільшуються з 30% - 2012 році, 53% - 2013, до 65% - у 2014 році відсотки відрахування екологічного податку до державного бюджету.

Слід зазначити, що у 2013 році більше 50% видатків фонду охорони навколишнього природного середовища у складі бюджету м. Херсона спрямовано на зменшення забруднення довкілля, на заходи з реконструкції об'єктів двох міських комунальних підприємств ( МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» та МКП «Херсонтеплоенерго»).

З огляду на вищезазначене, пропонуємо підтримати законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування екологічного податку» від 29.01.2013 №2126 як такий, що спрямований на справедливий, економічно обґрунтований розподіл державних коштів, на посилення ролі місцевого самоврядування.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости